Untitled Document

Εμφάνιση των Αποτελεσμάτων της Δημοσκόπησης: Αγοράζει βιβλία μέσω Ίντερνετ;

Ψηφίσανε
104. Δεν επιτρέπεται να ψηφίσεις σε αυτήν την δημοσκόπηση
  • Ποτέ.

18 17,31%
  • Πολύ σπάνια.

17 16,35%
  • Ναι, κανονικά.

69 66,35%
Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 61 έως 70 από σύνολο 70

Νήμα: Για την αγορά βιβλίων μέσω Ίντερνετ

Προεπιλογή

Ψάχνοντας στο ίντερνετ κάποια βιβλία του Κινγκ που δεν τα βρίσκω πουθενά , έπεσα πάνω στο ηλεκτρονικό βιβλιοπωλείο Πυγμαλίων έχει ψωνίσει κανείς απο εκεί ;;Έχει δωρεάν μεταφορικά στη Θεσσαλονίκη και λέει πως είναι διαθέσιμα κάποια απο τα βιβλια του Κινγκ που σε όποιο βιβλιοπωλείο ρώτησα μου είπαν ότι έχουν εξαντληθεί και όπως καταλαβαίνετε χάρηκα πολύ αλλά είπα να ρωτήσω μήπως το ξέρει κανείς απο εδώ .
    " It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife. "
    ~ Pride and Prejudice, Jane Austen

Προεπιλογή

Παλιοτερα αγοραζα περισσοτερο διαδικτυακα και περιμενα να μου ερθει στο σπιτι. Πλεον η ρουτινα αγορας βιβλιου ειναι να ψαχνω αυτο που θελω στο ιντερνετ κι αφου βρω τη χαμηλοτερη τιμη, πηγαινω να το παρω απο το φυσικο καταστημα. Οποτε εχω χρονο (που δε σπανιζε οντας φοιτητης :p) δε χανω ευκαιρια να μπω σε χωρο γεματο βιβλια, αρα το προτιμω. Υπαρχουν βεβαια και οι φορες που δε διατιθεται φυσικο καταστημα κι επομενως το παραγγελνω ή να περναω απο μοναστηρακι και να βρισκω κατι ενδιαφερον στα παλαιοβιβλιοπωλεια - το οποιο τωρα που το σκεφτομαι δεν ειναι και τοσο σπανιο.

Όμορφο Νιάτο
    Αναρτήσεις
    1
    Τώρα διαβάζω
    νυχτογέρακα, φαρεναιτ 451

Προεπιλογή

ειμαι απο επαρχία και συνηθίζω να αγοράζω βιβλία απο το ιντερνετ
    (αναποφευκτα γιατι κάτι εξιζητημένο δεν θα το βρώ στα βιβλιοπωλεία του νησιου κατοικώ).
    Απο το εξωτερικό βεβαια (Amazon) δεν εχω αγοράσει ποτε. Παλιοτερα αγόραζα απο το eshop αλλά πλέον
    αγοράζω από μικρότερα ηλεκτρονικά βιβλιοπωλείο όπως το shopbay.gr αφού βρίσκω χαμηλότερες τιμές
    και πιο προσωποποιημένη εξυπηρέτηση

Ταξιδευτής Το αβατάριο του χρήστη Βου Παπ
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Αναρτήσεις
    333
    Τώρα διαβάζω
    It, Stephen King

Προεπιλογή

Για όσους αγοράζουν ξενόγλωσσα, και το play.com έχει καλές τιμές. Σε πολλές περιπτώσεις, καλύτερες απ' το amazon.
    "The greatest mystery the universe offers is not life but size."
    The gunslinger, Stephen King

Προεπιλογή

Εγώ τα τελευταία χρόνια αγοράζω βιβλία σχεδόν αποκλειστικά από το internet..
    Αγαπημένο ηλ.βιβλιοπωλείο η protoporia.gr βρίσκω βιβλία σε πολύ καλή τιμή έως και 40% έκπτωση.
    Ακόμα ένας λόγος που την προτιμώ είναι τα δωρεάν μεταφορικά για παραγγελιες άνω των 20€ που είναι αρκετά ελκυστικό για μένα που μένω επαρχία..

Ότι έχει να κάνει με Hardware υπολογιστών, οθόνες, κινητά, τηλεοράσεις και άλλα πολλά τα αγοράζω από το amazon.co.uk και προσθέτω και κάποια βιβλία που δεν έχουν μεταφραστεί στα Ελληνικά..

Γενικά ότι αγοράζω ακόμα και ρούχα τα περνώ από το internet, οι εποχές αλλάζουν λέμε!!

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Χανκ Μουντυ
    Περιοχή
    Άρτα
    Αναρτήσεις
    379
    Τώρα διαβάζω
    Ο Κοσμος της Φωτιας και του Παγου - Τζ. Ρ. Ρ. Μαρτιν, Το 1ο Εγκλημα - Τζεημς Πατερσον

Προεπιλογή

Εριξε τα μεταφορικα της η Πρωτοπορια; Εγω 60 τα θυμαμαι. Ποτε τα εκανε 20;
    Analog guy in a digital world!

Προεπιλογή

Κι εγώ Χανκ Μουντυ θυμάμαι δωρεάν μεταφορικά για πάνω από 60 ευρώ. Αναμφίβολα πολύ καλά νέα!
    Αν βιάζεσαι να δεις τον κόσμο να γίνεται καλύτερος, άρχισε από τον εαυτό σου. Είναι ο συντομότερος δρόμος.

Προεπιλογή

Παιδιά και εγώ αγοράζω πολλά πράγματα μέσω internet και φυσικά και βιβλία κυρίως γιατί μπορεί να τα βρεις σε χαμηλότερες τιμές απο ένα βιβλιοπωλείο της γειτονιάς
    παρόλο που και που θα πρέπει να τα στηρίζουμε και αυτά γιατί θα χαθούν. Για ελληνικά και μεταφρασμένα όπως οι περισσότεροι επιλέγω πολιτέια, πρωτοπορία και booksingreek.gr αλλά και e-shop για αγγλικά εννοείτε amazon και ποτέ και με κανένα δεν είχα πρόβλημα.

Τέλος η διαφορά μεταξύ πολιτέιας και πρωτοπορίας πέρα απο τις τιμές που θα βρείς τα βιβλία όσον αφορά τα έξοδα αποστολής είναι ότι η πολιτεία στέλνει δωρεάν απο 30 ευρώ και πάνω ενώ η πρωτοπορία απο 20 και πάνω και η πληρωμή με αντικαταβολή στην πολιτεία δεν επιβαρύνεται ενώ στη πρωτοπορία έχεις επιβάρυνση 2.5 ευρώ.

Μυθευτής Το αβατάριο του χρήστη Μακρυγιάννης
    Περιοχή
    Στην κοσμάρα μου
    Αναρτήσεις
    600
    Τώρα διαβάζω
    Κάτι παλιοκείμενα: Πλάτωνα, Λαμαρτίνο, Αββά Πρεβώ (Μανόν Λεσκώ)... Τέτοια.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Νεραϊδόπιασμα Δες Ανάρτηση

Είναι από τα μικρά πράγματα που νομίζω ότι γεμίζουν τη ζωή μας με ήλιο, και κάνουν τις στιγμές πιο αληθινές. Και δε νομίζω πως όλο αυτό θα μπορούσα ποτέ να το αντικαταστήσω με μια ηλεκτρονική αναζήτηση που τελειώνει κι αρχίζει με ένα "κλικ" του ποντικιού...
    Συμφωνώ απόλυτα με όλα αυτά. Το ίδιο ισχύει και για μένα. Όμως αν μένεις στην επαρχία και μάλιστα σε ένα μέρος που το κοντινότερο αξιοπρεπές βιβλιοπωλείο απέχει μία ώρα με το αυτοκίνητο; Ή αν δεν έχεις χρόνο να κατέβεις στο κέντρο της πόλης; Τότε το διαδίκτυο είναι απόλαυση. Ξαπλώνεις στον καναπέ σου και αρχίζει το απολαυστικό ψάξιμο.
    Να προσθέσω κάτι ακόμη. Προ ημερών πήγα σε μεγάλο βιβλιοπωλείο (Public) και ζήτησα ένα βιβλίο από τον υπάλληλο. Μου έδειξε έναν υπολογιστή ανάμεσα στα ράφια και μου είπε: Ψάξτε σας παρακαλώ να δείτε αν υπάρχει σε αυτό ή σε άλλο υποκατάστημα μας. Όταν το βρήκα σε υποκατάστημα άλλης πόλης, μου είπε: Συμπληρώστε την ηλεκτρονική κάρτα παραγγελίας.
    Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον.
    Τελευταία επεξεργασία από Μακρυγιάννης : 16-11-15 στις 20:58

Δαγεροτύπης Το αβατάριο του χρήστη Φιλιπ
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτήσεις
    494
    Τώρα διαβάζω
    "Under the volcano" Malcolm Lowry

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Λάκον Δες Ανάρτηση
    Τέλος η διαφορά μεταξύ πολιτέιας και πρωτοπορίας πέρα απο τις τιμές που θα βρείς τα βιβλία όσον αφορά τα έξοδα αποστολής είναι ότι η πολιτεία στέλνει δωρεάν απο 30 ευρώ και πάνω ενώ η πρωτοπορία απο 20 και πάνω και η πληρωμή με αντικαταβολή στην πολιτεία δεν επιβαρύνεται ενώ στη πρωτοπορία έχεις επιβάρυνση 2.5 ευρώ.
    δεν εχει επιβαρυνση 2.5ευρώ στην πρωτοπορια.απο 20ευρώ και πάνω ειναι δωρεαν αποστολή-αντικαταβολη.
    "Black as midnight on a moonless night"

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τις αναρτήσεις σου
  •