Untitled Document
Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 31 έως 38 από σύνολο 38

Νήμα: Να συγκρίνουμε τις τιμές των βιβλιοπωλείων;

Ταξιδευτής
    Περιοχή
    Αθηνα
    Αναρτήσεις
    309
    Τώρα διαβάζω
    "Ο βυσσινοκηπος" Αντον Τσεχοφ

Προεπιλογή

Με μια προχειρη ματια οι τιμες στα Public, οσον αφορα τις ηλεκτρονικες αγορες τουλαχιστον, φαινεται να εναρμονιστηκανε και παλι στις τιμες των υπολοιπων βιβλιοπωλειων...
    "Ο νομος της αγαπης ειναι η ελευθερια του ανθρωπου... " Thomas Mann

Μύστης Το αβατάριο του χρήστη Κροκοδειλος
    Περιοχή
    Πύργος
    Αναρτήσεις
    169
    Τώρα διαβάζω
    τα παραμυθια των αδερφων γκριμμ

Προεπιλογή

Για μενα παντως για την συγκριση τιμων δυο ειναι τα βιβλιοπωλεια πρωτοπορια και πολιτεια!!Αν και η πρωτοπορια ειναι μακραν καλυτερη σε τιμες!!
    Fairy tales are more than true: not because they tell us that dragons exist,
    but because they tell us that dragons can be beaten...

Ταξιδευτής Το αβατάριο του χρήστη Ειφφελ
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Αναρτήσεις
    225

Προεπιλογή

Για άτομα τα οποία αγοράζουν από public υπάρχει η κάρτα που φαίνεται στην φωτογραφία. Την κάρτα αυτή την είχα βγάλει από το Public στο Σύνταγμα. Η τακτική μου είναι να ψάχνω βιβλία στην ιστοσελίδα του καταστήματος, να το παραγγέλνω μέσω διαδικτύου για την έκπτωση (web offer) και μετά μου κάνουν άλλη μία έκπτωση λόγω της κάρτας. Μπορείς ακόμη να μαζεύεις πόντους με την κάρτα και να τους εξαργυρώσεις αντί ευρώ.

Επίσης κατά καιρούς έχω πάρει δωροεπιταγές (τις μοιράζουν σε όλους) για αγορές από το κατάστημα.
    Τελευταία επεξεργασία από Ειφφελ : 22-11-15 στις 14:36
    Βρίσκω την τηλεόραση πολύ εκπαιδευτική: Κάθε φορά που κάποιος την ανοίγει, πάω σε άλλο δωμάτιο και διαβάζω

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Χανκ Μουντυ
    Περιοχή
    Άρτα
    Αναρτήσεις
    370
    Τώρα διαβάζω
    Ο Κοσμος της Φωτιας και του Παγου - Τζ. Ρ. Ρ. Μαρτιν, Η Λαμψη - Στιβεν Κινγκ

Προεπιλογή

Κατσε, πως χρησιμοποιεις την καρτα μεσω του site; Εγω, οσες φορες αγορασα βιβλια απο το καταστημα χρησιμοποιωντας την καρτα, μου εκαναν την εκπτωση 10% που ηδη εχουν τα αλλα βιβλιοπωλεια (δεν αναφερομαι σε βιβλια που τα εχουν ηδη σε προσφορα).
    Analog guy in a digital world!

Ταξιδευτής Το αβατάριο του χρήστη Ειφφελ
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Αναρτήσεις
    225

Προεπιλογή

Όταν το παραγγέλνω στο διαδίκτυο δεν το πληρώνω κατευθείαν.
    Το παραγγέλνω. Πάω στο κατάστημα που το έχω παραγγείλει, τους λέω όνομα και βιβλίο και μου το δίνουν. Μετά όταν πάω στο ταμείο δίνω την κάρτα και μου κάνουν την έκπτωση της κάρτας.
    Βρίσκω την τηλεόραση πολύ εκπαιδευτική: Κάθε φορά που κάποιος την ανοίγει, πάω σε άλλο δωμάτιο και διαβάζω

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Χανκ Μουντυ
    Περιοχή
    Άρτα
    Αναρτήσεις
    370
    Τώρα διαβάζω
    Ο Κοσμος της Φωτιας και του Παγου - Τζ. Ρ. Ρ. Μαρτιν, Η Λαμψη - Στιβεν Κινγκ

Προεπιλογή

Α, μαλιστα. Νομιζα οτι τα εκανες ολα μεσω ιντερνετ.
    Analog guy in a digital world!

Δάσκαλος της Ξιφασκίας Το αβατάριο του χρήστη Φαροφύλακας
    Περιοχή
    Σαν Τζουνιπέρο
    Αναρτήσεις
    8.675

Προεπιλογή

(και σε περίπτωση που έχεις ξεχάσει την κάρτα, αρκεί να έχεις τον αριθμό της περασμένο π.χ. στο κινητό σου)
    Won't you come see me in the morning? Won't you come see me late at night?
    Honey bee…

Προεπιλογή

Για εμένα το καλύτερο από άποψη τιμών είναι το παρακάτω που ανακάλυψα πρόσφατα. Όσες φορές κι αν έχω παραγγείλει οι τιμές είναι στη χειρότερη περίπτωση ίσες με τη χαμηλότερη όλων όσων προαναφέρθηκαν (δηλ. αυτα που εμφανίζονται στη σύγκριση του skroutz.gr και του bestprice.gr + πολιτεία + πρωτοπορία). Επιπλέον τα μεταφορικά με αντικαταβολή δεν ξεπερνούν τα 2,9 €, ενώ για αγορές άνω των 20 € δεν πληρώνεις μεταφορικά, όπως και για συγκεκριμένους εκδοτικούς οίκους ανεξαρτήτως αξίας αγορών. επιπλέον με κάθε αγορά έχεις πόντους για την αμέσως επόμενη αγορά. Το μόνο κακό είναι ότι το eshop δεν είναι ακόμα καλά οργανωμένο και πρέπει, για να παραγγείλεις ή να κάνεις αναπάντητη, για να σε πάρουν αυτοί ή να στείλεις email. Πάντως ακόμα και έτσι όσα βιβλία ήθελα ήταν διαθέσιμα. Το προτείνω ανεπιφύλακτα!

http://bookbuy.gr/eshop/index.php?route=common/home

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τις αναρτήσεις σου
  •