Untitled Document
Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 11 έως 20 από σύνολο 38

Νήμα: Να συγκρίνουμε τις τιμές των βιβλιοπωλείων;

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Φένια
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αναρτήσεις
    463
    Τώρα διαβάζω
    "Ο Φόβος Μπροστά στην Ελευθερία" του Εριχ Φρόμ

Προεπιλογή

Θέλω να σας καταγγείλω μία περίπτωση αισχροκέρδειας. Ο άνδρας μου, μανιώδης chef, αναζητούσε ένα συγκεκριμένο βιβλίο μαγειρικής. Το βρήκε στο PUBLIC προς 45 ευρώ, μάλιστα του το πρόσφεραν με έκπτωση, έναντι 37 ευρώ. Του άρεσε πολύ και θέλησε να το χαρίσει σε φίλο, αλλά δεν υπήρχε δεύτερο στο κατάστημα. Την επόμενη μέρα περνούσε μπροστά από τον ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ και μπήκε να ρωτήσει. Το βιβλίο υπήρχε και η τιμή του ήταν 25 ευρώ!! Τώρα δεν περνάει ούτε έξω από το PUBLIC. Το ίδιο συστήνω και σ΄εσάς.
    Τελευταία επεξεργασία από Πεταλούδα : 09-07-11 στις 15:47
    cogito ergo sum

 
    Περιοχή
    εκτός τόπου
    Αναρτήσεις
    239

Προεπιλογή

Μήπως επρόκειτο για κάποια προσφορά; Γιατί τέτοια διαφορά δεν έχω ξανακούσει σε βιβλία, εκτός και αν είναι προσφορά, stock κ.λπ.

Προεπιλογή

και στα λεγα φαρε και δεν με πιστευες!!!εχω πει πολλες φορες στο PUBLIC ειναι ολα ποιο ακριβα.και οχι μονο τα βιβλια.μια συλλεκτικη εκδοση με πολλα cds που ηθελε ο φιλος μου στο PUBLIC ειχε 62 ευρω και δεν το πηρε και μια μερα που ηταν στο Media Markt το βρηκε στα 33 ευρω!!μιση τιμη και φυσικα καταλαβαινετε απο που το αγορασε!!!(μα τελικα ποτε θα κανουμε την ερευνα για τις τιμες?????)
    Τελευταία επεξεργασία από Μαργαρίτα : 09-07-11 στις 17:43
    " It is a truth universally acknowledged, that a single man in possession of a good fortune, must be in want of a wife. "
    ~ Pride and Prejudice, Jane Austen

Ονειρευτής Το αβατάριο του χρήστη Φένια
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αναρτήσεις
    463
    Τώρα διαβάζω
    "Ο Φόβος Μπροστά στην Ελευθερία" του Εριχ Φρόμ

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Χόλντεν Δες Ανάρτηση
    Μήπως επρόκειτο για κάποια προσφορά; Γιατί τέτοια διαφορά δεν έχω ξανακούσει σε βιβλία, εκτός και αν είναι προσφορά, stock κ.λπ.
    Δεν ήταν προσφορά, γιατί κι εκείνος ρώτησε ακριβώς το ίδιο. Η πωλήτρια στον ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗ του απάντησε "μισό λεπτό να ελέγξω" και επέστρεψε λέγοντας ότι αυτή είναι η κανονική τιμή.
    cogito ergo sum

Κοινωνός Το αβατάριο του χρήστη Φασολάκι
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτήσεις
    89
    Τώρα διαβάζω
    Η καρδερίνα

Προεπιλογή

Επειδή και εγώ την έχω πατήσει πολλές φορές έτσι, πλέον ψαχνω πρώτα στο ίντερνετ για τις τιμές. Υπάρχει το σάιτ skroutz.gr που συγκρίνει τις τιμές σε ό,τι προιόν ζητήσεις. Προσωπικά με έχει βολέψει πάρα πολύ και έχω γλιτώσει αρκετά χρήματα από παρόμοια συμβάντα...

 
    Περιοχή
    εκτός τόπου
    Αναρτήσεις
    239

Προεπιλογή

Μάλιστα....

Το skroutz είναι καλό αλλα τσεκάρει μόνο τα On line καταστήματα.

Βιβλιοδύτης Το αβατάριο του χρήστη Πολυξενη
    Περιοχή
    Δράμα
    Αναρτήσεις
    1.079
    Τώρα διαβάζω
    Τριημερια του Πέτρου Μάρκαρη

Προεπιλογή

δυστυχώς όχι όλα τα on line βιβλιοπωλεία,για παράδειγμα δεν εμφανίζει τις τιμές της Πρωτοπορίας.
    δε μπορεί, κάτι θα σου στείλει η ζωή για να ξεχάσεις,
    έναν άνθρωπο, μια δουλειά, ένα αλτσχάιμερ.....

Προεπιλογή

Καλημέρα σας

Πρίν Πραγματοποιήσουμε όποια αγορά Βιβλίου κάνουμε έρευνα αγοράς . Και τα 50 λεπτά είναι διαφορά σε δραχμές ειναι 175 δραχμές περίπου .

Δεν θα μπώ σε διαδικασία να κρίνω καμμία επιχείρηση, η κάθε επιχείρηση καθόριζει το πόσο θέλει να κερδίσει ή να αισχροκερδίσει, εξαλλου η αγορά του βιβλίου είναι ελεύθερη δεν υπάρχει Νόμος Εννιαίας Τιμής .

Υπάρχουν ιστοσελίδες σύγκρισης τιμών όπως :
    http://www.Ricardo.gr ( Αγοράζουμε μόνο από επαγγελματίες )

http://www.bestprice.gr
    ( Παρέχει μόνο Επαγγελματίες )

Σελιδοβάτης Το αβατάριο του χρήστη Βάγγυ
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Αναρτήσεις
    930
    Τώρα διαβάζω
    Λάμψη - S. King

Προεπιλογή

Τελικά η σύγκριση των τιμών δεν έγινε ποτέ!
    Ένα βιβλίο για να είναι διαχρονικό πρέπει να χρησιμοποιεί το πνεύμα της εποχής κι όχι την τεχνολογία της.

Βιβλιοδύτης Το αβατάριο του χρήστη Ιαβερης
    Περιοχή
    Ottery,England
    Αναρτήσεις
    1.079
    Τώρα διαβάζω
    Needfull Things, Stephen King

Προεπιλογή

Να πω κατι σχετικα με τα public. Μονο στα καταστηματα οι τιμες τους ειναι τσιμπημενες ( λογω λειτουργικων εξοδων; ) . Προσφατα ειχα παει για να χαζεψω λιγακι κι επεσα πανω στον " Εφηβο" του Ντοστογιεβσκι απο τις εκδοσεις Γκοβοστη (:το οποιο ειναι εξαντλημενο στα περισσοτερα βιβλιοπωλεια), τιμη: 27 ευρω. Τσεκαρω αργοτερα στο σαϊτ του καταστηματος, το ιδιο βιβλιο στα 18 ευρω περιπου! Κι αυτο το διασταυρωσα και με αλλα βιβλια, οχι μονο του Ντοστογιεβσκη, πχ Κιγκ, Θαφον κλπ. Οποτε πατε αφοβα public, χαϊδεψτε τα βιβλια, ξεφυλλιστε τα , μυριστε τα, και μετα σπιτι σας και καντε την παραγγελια απο κει.
    " Υπάρχει μόνο ένα είδος ανθρώπων. Άνθρωποι."

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τις αναρτήσεις σου
  •