Συλλογή με σελιδοδείκτες

Παιδια κάνετε συλλογη με σελιδοδείκτες; Τι ρωτάω βρισκόμαστε στην λέσχη βιβλίου, οπότε μάλλον κάνετε. Λοιπόν εχω τρεις μέχρι στιγμής( ο ένας είναι από την αλίκη μας:)και είναι ο πιο αγαπημένος και ο πιο ιδιαιτερος)/ Οι αλλοι από βιβλία της μεταξίας κραλλη. Ισως όμως να εχω και αλλους που δεν τους εχω παρει είδηση, αυτη τη στιγμή!Θα σας ανεβάσω φωτο, μολις κάνω αναβάθμιση:ωιμέ:( τι είναι η αναβάθμιση, αυτό μου έβγαλε το imageshuck)/ γιατι με τυρρανά, καλά ειχα μαθει να τις ανεβάζω μεγάλες, πάλι θα τρεχω:ουχ:να ρωταω.
Αν εχετε ανεβάστε να δούμε:)θα είναι ωραια διαδικασια και περιεργες αν εχετε και αν φυσικά υπάρχουν.
 
Last edited by a moderator:
Έλα βρε Αστράρχη ένα λάθος έκανε το κορίτσι...μην το πειράζεις!:))

Αριαδνη μου,χρησιμοποιώ σε όλα τα βιβλία μου σελιδοδείκτες.Δεν μου αρέσει να τσακίζω τις σελίδες οπότε είναι μια πολύ ωραία λύση. Έχω αρκετούς...διαφημιστικούς των βιβλίων όπως της Κραλλή που ανέφερες,των βιβλιοπωλείων,άλλους πιο ιδιαίτερους που τους έχω αγοράσει,αλλά οι αγαπημένοι μου είναι οι χειροποίητοι που μου φτιάχνουν αγαπημένα μου πρόσωπα και μου τους δίνουν. :)

Με την πρώτη ευκαιρία θα ανεβάσω και φωτογραφία.
 
Δοκίμασε με το photobucket.com. Τις ανεβάζεις, τις κόβεις, τις ράβεις, τις resizeάρεις, τις επεργάζεσαι, του λες να σε θυμάται εσένα και τους κωδικούς εισόδου, χωρίς προβλήματα.

Στους σελιδοδείκτες είμαι κάφρος: ένα κομμάτι χαρτί, μια χαρτοπετσέτα, ένας αναπτήρας, ένα στυλό, μια κάλτσα, μου έχουν φανεί χρήσιμα κατά καιρούς.
 
Κι εγώ κάνω συλλογή από σελιδοδείκτες. Έχω αρκετούς μέσα σε ένα πολύ όμορφο κουτάκι και κάποια στιγμή σκέφτομαι να τους κάνω και κολλάζ :) Μόνο στα βιβλία δεν τους βάζω :))))
 
Έχω κι εγώ συλλογή, αλλά τους χρησιμοποιώ όλους. Και όσο πιο χρησιμοποιημένοι είναι, τόσο πιο πολύ τους αγαπάω! Θα τους μαζέψω όλους μαζί και θα τους ανεβάσω!
 
Καλή ιδέα! Μου βάζετε ιδέες αν και εμένα ο αγαπημένος μου είναι ο παλιός και χιλιο-χρησιμοποιημένος!

@Αριάδνη Μισή διόρθωση σου έκαναν... Το imageshack βασικά ξεκίνησε να χρεώνει, αυτό εννούν αναβάθμιση! Επομένως το εγκατέλειψα και χρησιμοποιώ τώρα το imgur
 

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Συλλεγω κυριως τους σελιδοδεικτες της λεσχης, του κλαμπ της Ωστεν, της Αλικης εχω επισης (δηλ ιδιαιτερους και σπανιους :) ), και καποιους αλλους επισης ιδιαιτερους.

Εχω και αλλους.. αλλα, δεν τους εκτιμω το ιδιο
 
Καλή ιδέα! Μου βάζετε ιδέες αν και εμένα ο αγαπημένος μου είναι ο παλιός και χιλιο-χρησιμοποιημένος!

@Αριάδνη Μισή διόρθωση σου έκαναν... Το imageshack βασικά ξεκίνησε να χρεώνει, αυτό εννούν αναβάθμιση! Επομένως το εγκατέλειψα και χρησιμοποιώ τώρα το imgur
xa, xa, όλα αυτά τα χρονια που ζω νομιζα πως λεγόντουσαν σελινοδεικτες:)))) τωρα μαθαινω πως λέγονται σελιδοδεικτες, καλυτερα αργα παρα ποτε!καλα σε ένα άλλο φορουμ ειχα γραψει το μυστικο του αρη μποτιτσελι του μαρη και ειχε πεσει γέλιο σε σχολια:χαχα:
βασια αν εχεις χειροποίητες θα είναι ωραιες και αξια θέλουμε να δουμε και το κουτι σου:)
 
Συλλεγω κυριως τους σελιδοδεικτες της λεσχης, του κλαμπ της Ωστεν, της Αλικης εχω επισης (δηλ ιδιαιτερους και σπανιους :) ), και καποιους αλλους επισης ιδιαιτερους.

Εχω και αλλους.. αλλα, δεν τους εκτιμω το ιδιο
Κι εγώ το ίδιο! Έχω γενικά αρκετούς αλλά σίγουρα οι διαφημιστικοί δεν έχουν την ίδια αξία με τους υπόλοιπους!
 
(Πώς γίνεται να μην είχαμε τέτοιο νήμα τόσον καιρό; Μπράβο Αριάδνη!)

Ναι, ένα απ' τα 100 πράγματα που κόλλησα απ' τη λέσχη είναι και η συλλογή σελιδοδεικτών, πώς να το κάνουμε. Ωραίο κόλλημα, όμως. Επιστρέφω σύντομα με υλικό!
 
"Σεληνοδείκτης": τελικά τα ωραία πράγματα στη ζωή, εκτός του ότι δεν είναι πράγματα, μπορεί να είναι απλώς μόνο λέξεις και αυτές μπορεί να γεννιούνται με τυχαίες συμπτώσεις που μοιάζουν ατυχείς αλλά δεν είναι. "Σεληνοδείκτης": τη γκούγκλαρα και μου έβγαλε μόλις ένα(!) αποτέλεσμα. Εύκολα τη φαντάζομαι τίτλο σε κάτι ή πάνω σε σελιδοδείκτη. Βάζω ιδέες και χαίρομαι γι' αυτό.
 
Το σεληνοδείκτης θα μου φαινόταν πιο σχετικό πάντως με το θέμα μας. Το σέλινο δεν ξέρω που θα κόλλαγε :))))

(Αριάδνη, πλακίτσα κάνουμε. Ελπίζω να μην παρεξηγείσαι :) )
 
Πλάκα με κάνεις; Το νήμα μου! Πλησιάζω τους 100. :)))) Δεν περίμενα ότι θα σας ενδιέφερε το θέμα και μάλιστα θα θέλατε να δείτε και φωτογραφίες σελιδοδεικτών! Να τραβήξω μερικές, αν είναι. ;)
 
Προσωπικα εχω γεμισει με σελιδοδεικτες ( απο την Πολιτεια κυριως που τα δινει με το κιλο :)))) ) αλλα τελευταια παρατηρησα οτι δεν τους χρησιμοποιο καθολου. Αν θελω να σημαδεψω την σελιδα οπου βρισκομαι, χρησιμοποιοω τα '' αυτακια'' του εξωφυλλου, χαρτακια, φιλτρακια, αναπτηρες, το καλωδιο απο το πορτατιφ, τα παντα εκτος απο σελιδοδεικτη! :)
 
Το σεληνοδείκτης θα μου φαινόταν πιο σχετικό πάντως με το θέμα μας. Το σέλινο δεν ξέρω που θα κόλλαγε :))))

(Αριάδνη, πλακίτσα κάνουμε. Ελπίζω να μην παρεξηγείσαι :) )
φαιη μου καθολου δεν παρεξηγούμαι! και τοτε με τον αρη μποτοτσελι έσκασα στα γέλια, αλοιμονο να παρεξηγηθώ από κατι τετοιο. Σεληνοδεικτης, τελεια λέξη, απιστευτη, αλλα τι μπορει να σημαινει, τον προορισμο στην σελήνη;
αζελμα ευχαριστω και περιμενουμε το υλικο:)
 
Last edited:
Μου άρεσαν πάντα οι σελιδοδείκτες, αλλά δεν με βόλευαν ποτέ. Διαβάζοντας ένα άλλο νήμα στη λέσχη που αφορούσε και αυτό τους σελιδοδείκτες πήρα την ιδέα να φτιάξω δικούς μου! Στην αρχή έκανα απλούς που δεν βόλευαν επίσης και μετά τους ¨εξέλιξα¨ με σκοινάκι ή κορδέλα που είναι πιο βολικοί.
Εδώ ανάλογα με το χρώμα του βιβλίου

[/URL][/IMG]


Και ένας καθαρά εμπνευσμένος από τη λέσχη

[/URL][/IMG]

Και εδώ με το παρεάκι του

[/URL][/IMG]
 
Top