κλικ

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Εκανε κλικ στην φωτογραφικη του μηχανη και ............. την στιγμη.

Βρειτε την λεξη που λειπει :μαναι:
 
Ψήφο με χέρια και πόδια στο "μουμιοποίησε"! Τρομερό!!! :μουάχαχα: :μουάχαχα: :μουάχαχα: Μην ξεχάσουμε και το "ταρίχευσε" :χαχαχα:
 
Last edited:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Σαν την Δεινομάχη έτσι και σε 'μένα, ωιμέ, αυτόματα μού ήρθε η λέξη capture!!!
(πρέπει να το κοιτάξουμε αυτό, Δεινομάχη! :χμ: )

Εκανε κλικ στην φωτογραφικη του μηχανη και ............. την στιγμη.
Κατά τ' άλλα, εξαρτάται τί θέλεις να πεις. Γιατί αν ήταν άκαιρη ενέργεια το να βγάλει την μηχανή για φωτογραφία αυτήν την όμορφη, ρομαντική στιγμή τότε ίσως: έκανε κλικ στην φωτογραφικη του μηχανη και γ@mησε την στιγμη. :μαναι:
 
προτείνω :

άδραξε, ακινητοποίησε, γράπωσε.
Το "άδραξε" ήταν το πρώτο πράγμα που μου ρθε στο μυαλό. Αλλά μετα που το ξανασκέφτηκα.. Λεμε συνήθως "άδραξε την ευκαιρία" και μου ρχεται στο μυαλό σαν μετάφραση εκμεταλλεύσου την, αξιοποίησε την.. Με τη φωτογραφία απλά αποτυπώνει τη στιγμή κανείς χωρίς να την εκμεταλεύεται.. Κρίμα είναι :ρ
 

Οκτάνα

Ανάστροφη Ταξιδεύτρια
Κατά τ' άλλα, εξαρτάται τί θέλεις να πεις. Γιατί αν ήταν άκαιρη ενέργεια το να βγάλει την μηχανή για φωτογραφία αυτήν την όμορφη, ρομαντική στιγμή τότε ίσως: έκανε κλικ στην φωτογραφικη του μηχανη και γ@mησε την στιγμη. :μαναι:
(όταν είδα την πρόταση, πρώτα-πρώτα αυτή τη λέξη σκέφτηκα!!!)
:χεχ:

"...και πάγωσε τη στιγμή" (γίνεται να το πούμε αυτό; )
 
Κατά τ' άλλα, εξαρτάται τί θέλεις να πεις. Γιατί αν ήταν άκαιρη ενέργεια το να βγάλει την μηχανή για φωτογραφία αυτήν την όμορφη, ρομαντική στιγμή τότε ίσως: έκανε κλικ στην φωτογραφικη του μηχανη και γ@mησε την στιγμη. :μαναι:
Φαροφύλακα,φίλε μου.......................Αυτό ακριβώς σκέφτηκα κι εγώ πρώτο πρώτο!!!!!!!!!!!:χαχα::χαχα:
Χαίρομαι που δεν ήμουν ο μόνος!!
 
Top