Untitled Document
Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 11 έως 20 από σύνολο 21

Νήμα: Ο Σαιξπηρ στο Βημα

Προεπιλογή

Φαίνεται ότι μου ΄λαχε ένας κάπως καλύτερος τόμος από τον δικό σου Νικόλα. Για το χαρτί δεν περίμενα και πολλά, μιας και σε έναν τόμο μπαίνουν τέσσερα μεγάλα έργα. Πάντως ούτε σκίσιμο, ούτε τσάκισμα, ούτε κάτι άλλο επιλήψιμο. Είχα αποφασίσει εξ΄ αρχής ότι αυτός θα είναι ο ένας και μοναδικός τόμος του αφιερώματος που θα πάρω, μιας και οι Άμλετ, Ληρ και Μακμπέθ είναι τα μόνα έργα που έχω σκοπό να διαβάσω μαζί με το πρωτότυπο κείμενο, βεβαίως-βεβαίως.
    “Journalism largely consists in saying "Lord Jones is dead" to people who never knew Lord Jones was alive.” ― G.K. Chesterton

Τομοκράτορας Το αβατάριο του χρήστη Μπου Ραντλι
    Περιοχή
    Άγιος Αρτέμιος, Αθήνα
    Αναρτήσεις
    1.921
    Τώρα διαβάζω
    "Το Λάθος" του Αντώνη Σαμαράκη

Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι πως δεν πρόκειται για δεμένο τόμο όπως το διαφήμιζαν. Άρχισα να σκέφτομαι την πιθανότητα να πάρω αγγλικά όλα του τα έργα στην ίδια τιμή!!! Υπάρχουν στα "Public" μόνο προς το παρόν, αλλά πρόκειται για σκληρόδετη έκδοση...

http://www.public.gr/product/books/e...prod3353219pp/

Βιβλιοδύτης Το αβατάριο του χρήστη Ιαβερης
    Περιοχή
    Ottery,England
    Αναρτήσεις
    1.068
    Τώρα διαβάζω
    Needfull Things, Stephen King

Προεπιλογή

Πηρα κι εγω σημερα την εφημεριδα. Οκ, καλουτσικη εκδοση ειναι, δηλαδη μιας χρησης, αλλα για 4 ευρω μη ζηταμε και δερματοδετα. Αν δω οτι μου παει ο Σαιξπηρ θα παρω τα υπολοιπα σε καλυτερη εκδοση.
    " Υπάρχει μόνο ένα είδος ανθρώπων. Άνθρωποι."

Προεπιλογή

Βλεποντας χτες στο δηπεθε μας την παρασταση ερασιτεχνικη βεβαιαως αλλα ακρως επιτυχημενη 12 νυκτα θα ελεγα πως ο σαιξπηρ σε καποια κομματια του ειναι δυσκολονοητος ακομα και απο διασκευες και θα θελε πολυ επεξηγηση να μπεις στο πνευμα του! Τι λετε; εκτος και αν λαθευω ! Εσεις πηρατε τα εργα θα μας πειτε πρωτοι πως παει η κατανοηση
    ''Η φιλία είναι τόσο ωραίο πράγμα και την συναντά κανείς τόσο σπάνια'' Κρόνιν

Τομοκράτορας Το αβατάριο του χρήστη Μπου Ραντλι
    Περιοχή
    Άγιος Αρτέμιος, Αθήνα
    Αναρτήσεις
    1.921
    Τώρα διαβάζω
    "Το Λάθος" του Αντώνη Σαμαράκη

Προεπιλογή

Αριάδνη, έχω κάνει παρουσίαση της "Δωδέκατης Νύχτας" στο υποφόρουμ "Θέατρο". Δες τι έχω γράψει, σύγκρινε τα με αυτά που είδες και πες τη γνώμη σου για το έργο!!!

Μυθευτής Το αβατάριο του χρήστη Ασημενια
    Περιοχή
    Αττική
    Αναρτήσεις
    545

Προεπιλογή

Εμένα η έκδοση για τα τέσσερα ευρώ μου φάνηκε εξαιρετική (ίσως το περίμενα εντελώς χάλια, και αυτό με εξέπληξε). Τίποτε το επιλήψιμο δε στο βιβλίο μου.
    Όλες τις μέρες μια άφεγγης ζωής ο χρόνος μας ανέχεται.

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Μπου Ραντλι Δες Ανάρτηση
    Αριάδνη, έχω κάνει παρουσίαση της "Δωδέκατης Νύχτας" στο υποφόρουμ "Θέατρο". Δες τι έχω γράψει, σύγκρινε τα με αυτά που είδες και πες τη γνώμη σου για το έργο!!!
    Μπου τωρα το δα παω να δω❤
    ''Η φιλία είναι τόσο ωραίο πράγμα και την συναντά κανείς τόσο σπάνια'' Κρόνιν

Μυθευτής Το αβατάριο του χρήστη Χρυσόστομος
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Αναρτήσεις
    708

Προεπιλογή

Το πηρα και εγω και για προσφορα εφημεριδας και αν συνυπολογισεις οτι περιλαμβανει τεσσερα εργα μαζί καλή ειναι η έκδοση. Θα πάρω και τους άλλους τόμους.

Μύστης
    Περιοχή
    Σερρες
    Αναρτήσεις
    161

Προεπιλογή

πήρα το βήμα την Κυριακή και ήταν η πρώτη φορά που διάβασα Σαίξπηρ, απο την δεύτερη σελίδα κατάλαβα γιατί είναι κλασικός

Μύστης
    Περιοχή
    Σερρες
    Αναρτήσεις
    161

Προεπιλογή

http://banners.dol.gr/DOLNET/tovima_29.05.2016.pdf

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα