Untitled Document
Σελίδα 86 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 3676848586
Εμφάνιση αποτελεσμάτων: 851 έως 860 από σύνολο 860

Νήμα: Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Ταξιδευτής Το αβατάριο του χρήστη Αμάντα
    Περιοχή
    Ρόδος
    Αναρτήσεις
    254

Προεπιλογή

Λέω απλώς, επειδή υπάρχει -πως να το πω- αυστηρή πρόνοια για τα σπόιλερ, κι ορθώς υπάρχει φυσικά. :Ρ

Βέβαια, μόνο να μην
    O tempora, o mores.

Κοινωνός Το αβατάριο του χρήστη Βασίλισσα
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτήσεις
    40
    Τώρα διαβάζω
    Πόλεμος & Ειρήνη "Τολστόι"

Προεπιλογή

Δεν μου αρέσει να τελειώνω ένα βιβλίο/ταινία και να μελαγχολώ επειδή έφτασε στο τέλος του/της.

Μου αρέσει να ξυπνάω πολύ νωρίς τα χαράματα, να μυρίζω άνοιξη ή φθινόπωρο, να πίνω ζεστό καφέ αγκαλιά με ένα βιβλίο.
    ~Τα βιβλία είναι τα παραμύθια της ψυχής~

Τομοκράτορας Το αβατάριο του χρήστη Τσίου
    Περιοχή
    Κοντοπίδειο σύμπαν
    Αναρτήσεις
    1.545
    Τώρα διαβάζω
    "Μελέτη σχετικά με την ποίηση των Ουκρανών τροβαδούρων του 14ου αιώνα"-Μπεκενμπάουερ & Πουλόφσκι

Προεπιλογή

Δεν μου αρέσουν οι άνθρωποι που βάζουν πάνω τους ταμπέλες, λες και δεν τους φτάνουν αυτές που έχουν. Γίνονται ηλίθιοι ή πιο ηλίθιοι από ότι ήταν πριν, διότι αναπόφευκτα ό,τι ακούν και ό,τι βλέπουν περνούν από συγκεκριμένα φίλτρα με αποτέλεσμα να έχουν διαστρεβλωμένη αντίληψη της πραγματικότητας (και της τέχνης). Ας πούμε οι γυναίκες που λένε τον Ευγενίδη μισογύνη είναι, για μένα, ηλίθιες. Καλή δουλειά κορίτσια, δώστε κι άλλα δικαιώματα για να μας λένε γραφικές. (Στο τέλος θα γίνω ουδέτερο για να γλιτώσω την τσουβαλοποίηση).

Δεν μου αρέσει η γυναικεία λογική "Mόνο αυτός που έχει τον φούρνο αποφασίζει για τα ψωμάκια". Ως γυναίκα με βολεύει, αλλά ό,τι με βολεύει δεν πάει να πει πως στέκει. Από την στιγμή που υπάρχει απρογραμμάτιστη εγκυμοσύνη και ένας από τους δύο δεν θέλει το παιδί πρέπει να συζητήσουν, *όχι κάνω έκτρωση χωρίς να ενημερώσω, ή το κρατάω και χωρίζω χωρίς να ξέρει ο άλλος τίποτα.
    (*Εξαιρούνται οι γυναίκες θύματα ενδοοικογενειακής βίας.)

Δεν μου αρέσουν τα σχόλια από-κακής ποιότητας-μπακούρια συνήθως κάτω από καψουροτράγουδα, φωτογραφίες κτλ. Μπράβο, αγόρια, το πάτε καλά δώστε κι άλλα δικαιώματα για να σας λένε γουρούνια (Σόρρυ γλυκά μου γουρουνάκια).

Γενικά δεν μου αρέσει που τα δύο φύλα πολεμούν το ένα το άλλο για κυριαρχία. Σκούζουν σαν μαϊμούδες σε αντικριστά κλουβιά. Λίγη κατανόηση να υπήρχε μεταξύ τους, λίγη ενσυναίσθηση, όλα θα λύνονταν κι εγώ δεν θα ένιωθα σαν φύλακας σε ζωολογικό πάρκο.

Δεν μου αρέσει η υπερβολική ζέστη όταν κοιμάμαι. Ακόμη και στα βαρβάτα κρύα της Αθήνας κοιμάμαι με ένα κουβερτάκι και χωρίς θέρμανση.

Τρέμω την στιγμή που θα γράψω σε αυτό το νήμα "Δεν μου αρέσει τίποτα." και αυτό, που θα φτάσω στο σημείο να μη μου αρέσει τίποτα, δεν μου αρέσει
    Τελευταία επεξεργασία από Τσίου : 15-02-18 στις 22:06
    Oh, well, good luck finding a DJ who can move and shake like THIS!

Περιοχή
    Ρόδος
    Αναρτήσεις
    254

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Βασίλισσα Δες Ανάρτηση

Μου αρέσει να ξυπνάω πολύ νωρίς τα χαράματα
    Εμένα πάλι μου αρέσει να κοιμάμαι μέχρι τη μία το μεσημέρι, τις λίγες φορές που μπορώ. Το πρωινό ξύπνημα είναι κάτι που με σκοτώνει και νομίζω ότι δεν θα μπορέσω να το συνηθίσω ποτέ.

Εκτός κι αν έχω να πάω στο αεροδρόμιο, τότε ξυπνάω τα χαράματα ευτυχισμένη.
    O tempora, o mores.

Κοινωνός Το αβατάριο του χρήστη Βασίλισσα
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτήσεις
    40
    Τώρα διαβάζω
    Πόλεμος & Ειρήνη "Τολστόι"

Προεπιλογή

@Αμάντα αυτό με το αεροδρόμιο το έχω και εγώ
    ~Τα βιβλία είναι τα παραμύθια της ψυχής~

Κοινωνός Το αβατάριο του χρήστη Μαρινέττα
    Περιοχή
    Αττική
    Αναρτήσεις
    14
    Τώρα διαβάζω
    Τα Λαμπερά Κορίτσια

Προεπιλογή

Δεν μ αρέσει καθόλου, όταν τσακίζεται η ράχη του βιβλίου...
    @Αμάντα πολύ συμφωνώ με αυτά τα περί ύπνου , και με τα δύο!

Περιοχή
    Κοντοπίδειο σύμπαν
    Αναρτήσεις
    1.545
    Τώρα διαβάζω
    "Μελέτη σχετικά με την ποίηση των Ουκρανών τροβαδούρων του 14ου αιώνα"-Μπεκενμπάουερ & Πουλόφσκι

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχική Δημοσίευση από Αμάντα Δες Ανάρτηση
    Εκτός κι αν έχω να πάω στο αεροδρόμιο, τότε ξυπνάω τα χαράματα ευτυχισμένη.

Χαράματα ευτυχισμένη θα με δεις μόνο έξω από τράπεζα. Αν με δεις στο αεροδρόμιο πάει να πει πως περιμένω κάποια φίλη μου
    Δεν μου αρέσουν τα ταξίδια. Βασικά δεν μου αρέσει καθόλου το ξεβόλεμα.
    Μου αρέσει να μένω σπίτι, (φήμες λένε πως ακουμπάω τους τοίχους και τους μιλάω τρυφερά).

Περιοχή
    Ρόδος
    Αναρτήσεις
    254

Προεπιλογή

Τσίου, δε σ' αρέσει η διαδικασία του ταξιδιού, ή δε σ' αρέσει να ταξιδεύεις γενικά; Να βλέπεις καινούργια μέρη;
    O tempora, o mores.

Δαγεροτύπης Το αβατάριο του χρήστη Καλικάντζαρος
    Περιοχή
    Αθήνα
    Αναρτήσεις
    821
    Τώρα διαβάζω
    Samuel Bjork - H κουκουβάγια

Προεπιλογή

μου αρεσουν οι αβγοφετες.
    ''χειροτερο της αγνοιας ειναι ο νομος ημαθιας...'' κατι τετοιο

Περιοχή
    Κοντοπίδειο σύμπαν
    Αναρτήσεις
    1.545
    Τώρα διαβάζω

Προεπιλογή

Η διαδικασία του ταξιδιού, πριν και μετά κατά την άφιξη, δεν μου άρεσε ανέκαθεν γιατί με άγχωνε (είμαι και από τους τύπους που είναι πάντα στην τσίτα, μετάφραση: δεν κλείνω μάτι όταν ταξιδεύω την επόμενη ημέρα). Τον τελευταίο καιρό δεν μου αρέσουν ούτε οι μικρές μετακινήσεις εντός της Αττικής. Δεν ξέρω αν έχω βαρεθεί την ζωή μου, αν είμαι τελικά τεμπέλα, αν είμαι τελείως απροσάρμοστη ή αν έχω πάθει ιδρυματισμό (ή και τα 4). Πάντως μια μουράκλα μέχρι το πάτωμα την έχω η παλιογρουσούζα, γι'αυτό όταν κανονίζονται ταξιδάκια είμαι "Να μαζευτούμε να πάτε"

Σελίδα 86 από 86 ΠρώτηΠρώτη ... 3676848586

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείς να αναρτήσεις νέα νήματα
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις απαντήσεις
  • Δεν μπορείς να αναρτήσεις συνημμένα
  • Δεν μπορείς να επεξεργαστείς τις αναρτήσεις σου
  •