Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

Πω, κοκορομαχίες, βάλτε και μένα στο κλαμπ. Και στης βικος κολα το κλαμπ βαλτε με. :))))
 
*Και περνάει το πουλμανάκι της αγάπης*. Μπέκα μέσα Βάγγυ, έχουμε κάνει κατάσταση!
(ανάρτηση εμπνευσμένη από βίδεο του Κοντοπίδη)
 
Last edited:
Μου αρέσει όταν βλέπω βιβλία νέων συγγραφέων που έχουν εξαιρετική βαθμολογία στο Goodreads. Ενθουσιάζομαι μάλιστα όταν βλέπω ότι ένα βιβλίο πχ που το έχει γράψει ο Στέφανος Κινγκάκης έχει βαθμολογηθεί 1 φορά, αλλά ο βαθμός του είναι 5 και ο χρήστης που το βαθμολόγησε ονομάζεται Στεφανής Κιν. Είμαι σίγουρος ότι το 5ρι μπήκε με απόλυτα ρεαλιστικά και ορθολογικά κριτήρια και κρίμα που δεν έχει προφίλ και η Μαμά Στεφάνου Κινγκάκη ώστε να πάρει και δεύτερο αξιοκρατικό 5ρι.

Μια έξτρα μερίδα ευαρέσκειας σε βιβλία του Στεφάνου Κινγκάκη που έχει προσθέσει στα to read ο Stefanos Kingakis ή που έχουν εκτός από την βαθμολογία του Στεφανή Κιν. και την κριτική του.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μήν γίνεσαι κακός. Κάπως έτσι δεν ξεκίνησε καριέρα κι ο Ιούλιος Καίσαρας; :))))
 
Ενθουσιάζομαι μάλιστα όταν βλέπω ότι ένα βιβλίο πχ που το έχει γράψει ο Στέφανος Κινγκάκης έχει βαθμολογηθεί 1 φορά, αλλά ο βαθμός του είναι 5 και ο χρήστης που το βαθμολόγησε ονομάζεται Στεφανής Κιν.
:χαχαχα::μουάχαχα: ΤΡΑΓΙΚΟ!
Το καλύτερο το είχα δει από μία ξένη συγγραφέα (το χρυσό μου, μου είχε κάνει αφιέρωση σε ένα βιβλίο της επειδή ήμουν hater). Αντί για 5 αστέρια, είχε βάλει 4. Και καλά ξες, δεν βάζω 5 γιατί δεν έχω αγγίξει την τελειότητα. Θα βάλω 4 μη με πουν και ψώνιο.
 
:χαχαχα::μουάχαχα: ΤΡΑΓΙΚΟ!
Το καλύτερο το είχα δει από μία ξένη συγγραφέα (το χρυσό μου, μου είχε κάνει αφιέρωση σε ένα βιβλίο της επειδή ήμουν hater). Αντί για 5 αστέρια, είχε βάλει 4. Και καλά ξες, δεν βάζω 5 γιατί δεν έχω αγγίξει την τελειότητα. Θα βάλω 4 μη με πουν και ψώνιο.
Βασικά βάζει 4 στον εαυτό της ώστε να μην πάρουν τα μυαλά της αέρα και στο επόμενο βιβλίο δεν προσπαθήσει αρκετά...
 
Πήγα και κοίταξα, στα υπόλοιπα δεν έβαλε βαθμολογία η γλυκούλα μου. Την είχα κράξει και γι'αυτό σε κριτική μου (#3)-που αναγκάστηκα να σβήσω για να μη με σβήσουν. Ήταν τόσο δηλητηριώδεις... η Τασσώ Καββαδία θα ήταν περήφανη για μένα. Κρίμα που δεν υπάρχουν πια :(

Δεν μ'αρέσει το χαλούμι γιατί όταν το τρώω τρίζει στα δόντια μου.
 
Μα τρίζει στα δόντια μου όπως κάνουν τα σπορΤΕΞ στο πάτωμα! (Μήπως φταίνε οι δοντάρες μου; )
Τι είναι το ταλαγάνι;
:γιούπι::φιλί::αγκαλιά:
 
Δεν μ'αρέσει το χαλούμι γιατί όταν το τρώω τρίζει στα δόντια μου.
Χαλουμι δοκιμασα πρωτη φορα πριν κατι μηνες τηγανητο και απο τοτε τα εχω τσακισει. Δεν πρεπει να εχει μεινει το ψυγειο ουτε μερα χωρις χαλουμι.
 
Μ' αρέσει πολύ η λέξη νοσταλγία. Αυτή η σύνθεση κάτι χτυπάει. Μου αρέσει κι η ταινία. (με χάπια).

Μου αρεσει πάρα παρα πολύ η ικανότητα να κάνουμε πράγματα για τους άλλους, παρόλο που it's not our cup of tea, π.χ. με συγκινεί πολύ η παραδοχή: για μένα αυτό δεν ειναι προτεραιότητα, αλλά αφού για σένα είναι ζωογόνο, πάμε.

Μου αρέσει πάρα πάρα πάρα παρα πολύ το λίγο πριν μιας σχέσης και ο πρώτος καιρός της. Νομίζω οτι η η αμηχανία, η ντροπή, η συστολή, το πλησίαΖμα, τα νεύρα, η καλη προαίρεση, η κυκλοθυμία κλπ που συμβαίνουν κατα το πρώτο διάστημα μιας σχέσης ειναι γα μά τα. Τελος.

Μου αρέσει πολύ η Ιζυ. Εισαι όμορφη. :)) (και το έχω ήδη μαρτυρήσει κι άλλου).

Μου αρεσει πολύ, μα πολύ όμως, να έρχομαι αντιμέτωπη με κάτι καινούριο, να αγχώνομαι, κι όταν βγάζω την άκρη μου, να λέω: Μπράβο, Ελλίτσα, τα κατάφερες.

Δε μου αρεσει, βεβαια, που, απο 3 χρονών, ακούω μονίμως: Ελλίτσα!! (ανάποδος ανθρωπος). Εχω μάθει να το αποδέχομαι όμως, γιατι καταλαβαινω την τρυφερότητα πίσω απο την προσφώνηση.
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Μου αρέσει πάρα πάρα πάρα παρα πολύ το λίγο πριν μιας σχέσης και ο πρώτος καιρός της. Νομίζω οτι η η αμηχανία, η ντροπή, η συστολή, το πλησίαΖμα, τα νεύρα, η καλη προαίρεση, η κυκλοθυμία κλπ που συμβαίνουν κατα το πρώτο διάστημα μιας σχέσης ειναι γα μά τα. Τελος.
Ωωωωω... κατι που βιωνω αυτον τον καιρο :γιούπι:

Μου αρέσει πολύ η Ιζυ. Εισαι όμορφη. :)) (και το έχω ήδη μαρτυρήσει κι άλλου).
Κι εμενα μου αρεσει η Ιζυ, καθως και αλλα προσωπα που δεν αναφερω για να μην παρεξηγηθουν οι υπολοιπες :))))
 
Top