Βήματα αναβάθμισης

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Σήμερα ή αύριο ίσως προχωρήσω σε μικρή αναβάθμιση του λογισμικού (ένα βήμα πριν δοκιμάσουμε να αναδιαμορφώσουμε την εμφάνισή μας ώστε να είναι κατάλληλη για κινητές συσκευές).

Οπότε μπορεί να τύχετε το φόρουμ να μην λειτουργεί για λίγο. Δοκιμάζετε αργότερα.

Ευχαριστώ για την κατανόηση :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Προχώρησα με την διαδικασία αναβάθμισης η οποία από την μία πέταξε ένα σφάλμα και σαν να μην ολοκληρώθηκε. Από την άλλη βλέπω τον αριθμό της έκδοσης να έχει ενημερωθεί.

Το ερευνώ.

Στο μεταξύ, μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κανονικά το φόρουμ και εάν δείτε κάτι που δεν πάει καλά, να το αναφέρετε εδώ πέρα.

Στα άμεσα σχέδια:
  • εμφάνιση κατάλληλη για κινητά
  • λύση του προβλήματος των λατινικών χαρακτήρων

Τα δύο αυτά θα τα αναθέσω με πληρωμή σε πιο ειδικούς από εμένα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Δυστυχώς, η αναβάθμιση δεν ολοκληρώθηκε σωστά και θα δείτε το φόρουμ να ανοίγει και να κλείνει καθώς κάνω προσπάθειες από πίσω.
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Οποτε κοιταω τα "νεα μηνυματα", βγαζει μια κατηγορια "Τα παρακάτω νήματα δεν έχουν ενημερωθεί μετά την τελευταία σου επίσκεψη όμως περιέχουν αναρτήσεις που ακόμη δεν διάβασες." και απο κατω νηματα τα οποια εχω διαβασει η γενικως ειναι παλιοτερα και δεν θα επρεπε να εφανιζονται.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Το ίδιο με Αντέρωτα και επιπλέον, όταν επιστρέφω στο τι νέο υπάρχει, "χάνεται" το νήμα που μόλις βγήκα, ενώ πριν το έβλεπα με πιο ανχό χρώμα επειδή είχα διαβάσει τις πρόσφατες αναρτήσεις.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Κι έπρεπε να πατήσω το "σημείωσε όλα τα νήματα ως αναγνωσμένα" για να δω το νήμα που μόλις έγραψα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Παιδιά, ακόμα παίρνω σφάλματα κατά την διαδικασία. Με λίγα λόγια έχουμε μισο-ολοκληρώσει. Οπότε καλύτερα ας περιμένουμε και θα ξαναδώσω σινιάλο όταν φανεί πως η διαδικασία ολοκληρώθηκε κανονικά.

Ευχαριστώ για την ανάδραση :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Εντάξει. Τελείωσε η αναβάθμιση, πιστεύω δίχως άλλα σφάλματα.

Επόμενος σταθμός, η εμφάνιση για κινητά.

Στο μεταξύ, τα παραπανω που μου αναφέρατε, γιατί εμένα μου μοιάζουν για σωστή συμπεριφορά; :χμ:
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Εξαρτάται τι εννοείς σωστή συμπεριφορά (εκτός αν τώρα είναι σωστή και πριν δεν ήταν) :))))

Συγκεκριμένα, αυτό που αναφέρει πιο πάνω ο Αντέρωτας (που εμφάνιζε παλιότερα μηνύματα που τα είχαμε διαβάσει στο τι νέο υπάρχει) δεν το βγάζει πια.

Αλλά το να ανοίγεις ένα νήμα με νέα ανάρτηση που θες να διαβάσεις από το τι νέο υπάρχει και μετά να επιστρέφεις στο τι νέο υπάρχει και να εξαφανίζεται το νήμα, τώρα το κάνει (και συνεχίζει και σήμερα). Πριν το έβλεπες ακόμα με αχνά γράμματα (σημάδι ότι το είχες διαβάσει) μαζί με τα υπόλοιπα νήματα που δεν είχες ανοίξει.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Και τώρα που πήγα στο τι νέο υπάρχει δεν εμφανίζει αυτό το νήμα, γιατί δεν έχει νέα ανάρτηση να διαβάσω (και έχω αδιάβαστα νήματα ακόμα) - αυτό τώρα άλλαξε.

Όταν τα ανοίξω όλα και επιλέξω τότε δες τα νήματα των τελευταίων 24 ωρών, τότε θα δω και αυτό το νήμα - αυτό έτσι ήταν και πριν.

Ελπίζω να ήμουν κατατοπιστική και να μην κούρασα.. πολύ. :))
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
καταλαβαίνω τί λες. Πατάω στο "Τί νέο υπάρχει" και δεν μου βγάζει όσα είδα :κατάρα!:
 
Παρεπιπτόντως, όταν πατάω τα 2 καθετα βελάκια (εκείνα δίπλα από τον τίτλο που σε οδηγούν στην τελευταία ανάρτηση που διάβασες) πλέον με πηγαίνει πιο πίσω σε ήδη διαβασμένες αναρτήσεις. :μαναι:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ναι. Είναι η προβλεπόμενη συμπεριφορά. Για να επανέλθει η προηγούμενη θέλει ένα μικρό "χακάρισμα", τρόπος του λέγειν, που τώρα δεν έχω ούτε τον χρόνο ούτε την διάθεση. Ελπίζω από εβδομάδα.
 
Άργει να φορτώσει το φόρουμ σήμερα ή μόνο εγώ έχω θέμα;
Μάλλον το δεύτερο φταίει αλλά το αναφέρω μήπως έχουν και άλλοι θέμα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ενημερωτικά:
Δυστυχώς, για την ώρα έχω κολλήσει στα προβλήματα κωδικοποίησης με αποτέλεσμα η αναβάθμιση για κινητά να πάει πίσω. Ελπίζω, πάντως, πως μέσα σε αυτόν τον μήνα τουλάχιστον αυτό το πρόβλημα θα λυθεί και πως μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχουμε και την αναβάθμιση για κινητά.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ενημερωτικά, συνεχίζω να ασχολούμαι με το πρόβλημα της κωδικοποίησης της ΒΔ.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Δεν μπορώ να σας πω πόσο θυμωμένος είμαι με το λογισμικό που χρησιμοποιούμε σε αυτό εδώ το φόρουμ. Έχω κολλήσει σε ένα σημαντικό πρόβλημα και δεν παίρνω και σωστή υποστήριξη.

Αυτήν την στιγμή γίνεται μια εργασία. Δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει. Θεωηρτικά μπορούμε να χρησιμοποιούμε το φόρουμ. Δεν ξέρω αν γίνει λίγο αργό στο μεταξύ κι όσο κρατάει η διαδικασία.
 
Top