Ο Νίκος Καζαντζάκης στο "Πρώτο Θέμα"

Σημαντική ανακάλυψη : "Ο Καπετάν Μιχάλης" δόθηκε σ'ένα τόμο ολόκληρο. Αυτό σημαίνει πρακτικά, πως υπάρχει σημαντικό κέρδος σε σχέση με τη προσφορά του "Έθνους" το 2013, αφού τότε προσφέρθηκε σε δύο τόμους (άρα συνολική τιμή έργου 8,50€).
 
Είχα να μπώ πολύ καιρό στο φόρουμ... φυσικά δεν με ξέρετε σαν νικ... θα με μάθετε όμως... (όχι δεν είναι απειλή αυτό):))))

Μπου Ραντλι χάριν εσού είδα οτι το θέμα κάνει αυτή την απίστευτη προσφορά και έτρεξα να το αγοράσω όπως θα αγοράσω και τα υπόλοιπα.

Έχω στα αδιάβαστα τις Σπασμένες Ψυχές του Ν.Καζαντάκη απο τις εκδόσεις Καζαντζάκη το οποίο και πλήρωσα 22,90. Έσπευσα να αγοράσω τα υπόλοιπα απο την εφημερίδα και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Το έξωφυλλο είναι σκληρό... 4,50 ευρώ μόνο!!! φοβερή τιμή... το χαρτί είναι πιο λεπτό αλλά αναμενόμενο για το κοστολόγιο του βιβλίου το οποίο δεν με ενοχλεί καθόλου.

Σε ευχαριστώ πολύ.
 
@ Βασίλισσα, χαίρομαι πολύ που σε βοήθησα !!! Οι καιροί είναι δύσκολοι και τέτοιες χρηστικές πληροφορίες πρέπει να κυκλοφορούν...
 
Ήθελα να σε αφήσω να την κάνεις εσύ, αλλά λέω ας μην ψάχνει ο άνθρωπος αφού το βρήκα :)
Και γω το έχω στα αδιάβαστα βέβαια, ελπίζω όμως να είναι ένα από τα επόμενα.
 
Μπου Ραντλι ενώ στο τρειλερ δείχνει οτι θα δωθούν 5 τόμοι... είδα στο φυλλάδιο της Κυριακής οτι απεικονίζονται και άλλα βιβλία που θα δωθούν. Αν τα υπολόγισα σωστά στο συνολό είναι 16 βιβλία... έχουμε πάρει τα 5 άρα μας μένουν άλλα 11. Φαντάζομαι βέβαια οτι την Οδύσσεια δεν θα την έχει μέσα. Γνωρίζεις κάτι παραπάνω ή χάρηκα τζάμπα; :P
 
Βασιλισσα επειδη πηρα και εγω χθες την εφημεριδα (δεν παιρνω ολη την σειρα αλλα καποια επιλεκτικά) ειδα οτι σιγουρα παει μεχρι δωδεκα τομους. Δεν προσεξα κατι για 16 που λες. Στους υπολοιπους επτα που απομενουν η Οδυσσεια δεν υπαρχει. Τωρα αν συνεχισουν και με αλλους τόμους δεν γνωριζω. Εγω βασικα θα παρω ακόμα τον 7 (Αναφορα στον Γκρεκο) και τον 9 (Ο Χριστος ξανασταυρωνεται).
 
Χρυσόστομε αν απλά μετρήσεις τα βιβλία είναι όντως 12 έχεις δίκιο... Άν όμως δείς κάτω τα νούμερα έχει πρώτο βίβλιο αυτό που δώθηκε εχτές, τόμος 5 Ο Τελευταίος πειρασμένος και μετ'έπειτα πάει νούμερο 6,7,8 κτλπ... στο φυλλάδιο βλέπω μέχρι το νούμερο 10 μετά αχνοφαίνονται τα νούμερα... ίσως πιο πίσω να απεικονίζονται οι πρώτοι τόμοι... ίσως όχι... όπως και να έχει χαίρομαι που συνεχίζουν με τα βιβλία του γιατί δεν τα είχα.

Τα υπόλοιπα δεν τα παίρνεις επειδή τα έχεις ήδη ή επειδή δεν σε τραβάνε σαν βιβλία;
 
Εγώ πάλι ενδιαφέρομαι για το "Φτωχούλη του Θεού" !!! Έχω το "Χριστό ξανασταυρώνεται" και τις "Αδερφοφάδες" (όπως και την "Τόντα Ράμπα"). Η "Αναφορά στο Γκρέκο" ενδεχομένως...

Για τα υπόλοιπα θα περιμένουν να δουν τις πωλήσεις μάλλον και μετά αποφασίζουν !!!
 
το μόνο αρνητικό της σειράς είναι ότι όσο προχωράς το βιβλίο (τον "Καπετάν Μιχάλη" εν προκειμένω) τόσα τυπογραφικά σου μένουν στο "χέρι", προφανώς η κόλλα που χρησιμοποιούν είναι κακής ποιότητος....
 
Τα υπόλοιπα δεν τα παίρνεις επειδή τα έχεις ήδη ή επειδή δεν σε τραβάνε σαν βιβλία;
Και τα δυο Βασιλισσα. Άλλα τα εχω οπως για παραδειγμα την Ασκητικη που ειχε την προηγουμενη εβδομαδα, άλλα δεν με τραβανε και τοσο όπως το Οφις και Κρινο που εχει την επομενη. Οσο για τον αριθμο τον τομων ειδα την διαφημιση για την αλλη εβδομαδα και τα μετρησα και τελικα μαλλον εχεις δικιο. Τα εβγαλα και εγω 16! Τελος παντων θα δουμε.

@Μπου ο φτωχουλης θα δοθει. Νομιζω ειναι ο δωδεκατος τομος.
 
Εγώ έχω το άλλο θέμα... Έχω τις σπασμένες ψυχές και επειδή είμαι τελειομανής αν το βγάλουν στον τόμο επειδή έχει νούμερα θα πρέπει να το πάρω. Αν δεν είχε νούμερα θα μου ήταν πιο εύκολο.... δεν μπορώ να διανοηθώ οτι θα έχω όλους τους τόμους και θα μου λείπει ένα νούμερο... Εντωμετάξυ κουβαλάω τέτοια τρέλα που μπορεί να πάρω τώρα αυτά και επειδή έχω 1 βιβλίο απο εκδόσεις Καζαντάκη να αγοράσω και αυτή την σειρά και να τα διαβάσω πάλι απ'την αρχή ... Είμαι η χαρά του βιβλιοπώλη εγώ....
 
Top