Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

Περίμενα 3 χρόνια 😓😓 για να βρω μια καλή προσφορά για τη επετειακή έκδοση της σειράς MIstborn του Sanderson.
Τελικά την πέτυχα :γιούπι::γιούπι::γιούπι:στη μισή τιμή.
Μεταχειρισμένα είναι βέβαια αλλά σε πολύ καλή κατάσταση.
1109
Φώτο από το internet. Θα τα έχω σε 3 βδομάδες περίπου.
 
Last edited:
Εμένα να δεις όταν τα είδα.
Δεν έχω κάνει πιο γρήγορη αγορά.
Απλά ελπίζω να είναι όντως έτσι όπως περιέγραψαν η κατάσταση των βιβλίων.
 
Το "Ονειρεύτηκα τη Σανγκάη", το καινούριο του Ξανθούλη.
Ανάλαφρο και ότι πρέπει για την εποχή (για να πιάσουμε και το άλλο νήμα - εάν διαβάζουμε ανάλογα την εποχή).
Πάω Ανάφη και δεν ήθελα να κουβαλήσω το τούβλο, τη Σημειολογία του Έκο μαζί μου (αυτά τα κάνει μόνο η @Έλλη Μ ) - θα μου έβγαζαν υπέρβαρη αποσκευή στο αεροπλάνο (ναι με αεροπλάνο πάω Σαντορίνη και μετά απέναντι - πιο φθηνό από τους πειρατές του Αιγαίου βλ Μπλουσταρ Φέρις). Νομίζω ότι πλατείασα αρκετά.
1118
 
Επισης πηρα και το "Ο εθελοντης" του Τζακ Φεργουεδερ.
Δεν θα σου πω οτι ειναι ευκολο να το διαβασει κανεις (λογω θεματολογίας), θα σου πω οτι ειναι συγκλονιστικό (για τον ίδιο λόγο).

Διαβασες το Μεφιστο, τελικά;;
 
4. Οι πολυτέλειες της ζωής/ Λούντβιχ Τηκ
Ωραίος ο Τηκ. Θυμάμαι μου άρεσε αρκετά αυτή η συλλογή διηγημάτων, αν και πιο πολύ μου άρεσαν τα δύο διηγήματα του από εκδόσεις ΣΜΙΛΗ, Ο ξανθός Έκμπεργκ - Το Ρουνενμπεργκ. Είναι πιο κοντά στο ρομαντισμό και το αρχικό στυλ γραφής του Τηκ.

Επίσης τα Νυχτερινά του Χόφμαν μου τα είχαν κάνει δώρο παλιά.
Είχα διαβάσει μερικά διηγήματα και όσο θυμάμαι ήταν ευχάριστα, αλλά ελαφρώς μπερδεμένα!

Αυτά που λες!!:ματιά:
 
Επίσης τα Νυχτερινά του Χόφμαν μου τα είχαν κάνει δώρο παλιά.
Είχα διαβάσει μερικά διηγήματα και όσο θυμάμαι ήταν ευχάριστα, αλλά ελαφρώς μπερδεμένα!
Ναι, ειδαμε και τα ελιξίρια. Ασε μας, με τον κάθε πρεζάκια.. :))))
Τοση σαφήνεια, ούτε εγω πια.
 
Διαβασες το Μεφιστο, τελικά;;
Όχι @Έλλη, το έχω αγοράσει αλλά ακόμα δεν το έχω διαβάσει. Επίσης της ίδιας θεματολογίας (και με τον Εθελοντή) είναι αυτό που διαβάζω τώρα, "Το διαλυμένο σπιτι" του Χορστ Κρούγκερ. Πολύ δυνατό και αποκαλυπτικό...ρίχτου μια ματιά.
 
Σεπτέμβριο έλεγα να αγοράσω ξανά άλλα βιβλία και στην ουσία έτσι θα γίνει ωστόσο δεν άντεξα και τσίμπησα το Όνειρο του Μισισιπή στα 3€. Τζάμπα πράγμα. 1126
 
Top