Πώς αντιδράμε όταν κάποιος κατηγορεί τον αγαπημένο μας λογοτέχνη ή το αγαπημένο μας βιβλίο;

Κάπου πήρε το μάτι μου, πιο πίσω, το όνομα του Κοέλο… :καχύποπτος: Πάω να εντοπίσω παρωνύμια... :αράχνη::φιρουλί::χαχα:
Πέρα απ' την πλάκα, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Αν θεωρούμε κάποιον ή ένα βιβλίο του αξιόλογο, δεν χρειαζόμαστε, ούτε περιμένουμε επιβεβαίωση από κανέναν. Σε περίπτωση διαφωνίας πάντως, ωραίες συζητήσεις και συμπεράσματα μπορούν να βγουν μόνο από ανθρώπους που ξέρουν ν΄ ακούν. Κι αυτό φαίνεται εξαρχής.

ΥΓ: Και γω έχω διαβάσει Κοέλιο. Τον Αλχημιστή όταν ήμουν φοιτητής.... Τα χρόνια περάσαν και δεν θυμάμαι τίποτα για αυτό το βιβλίο. Το μόνο που μπορώ να ανακαλέσω σαν μνήμη είναι μια ατελείωτη βαρεμάρα :μαναι:
Να τολμήσω να προτείνω ένα βιβλίο του που έχω διαβάσει; Ο Αλχημιστής είναι ακόμη στο ράφι οπότε δεν έχω άποψη.

Να τολμήσεις, ελευθερα. Θελει αρετη και ελευθερία η τόλμη. :ρ
Απλώς, αναζήτησε το αντιστοιχο νημα.
Δεν είναι στις πρώτες επιλογές μου για τις προτάσεις βιβλίων αλλά αφού το έφερε η κουβέντα (εγώ δηλαδή:))))) γιατί όχι;
Το βρίσκω κάπως απίθανο να αρέσει στον Νικόλας Δε Κιντ γιατί το συγκεκριμένο βιβλίο είναι η βάση για τον Αλχημιστή και άλλα μετέπειτα βιβλία του. Δεν θα ήθελα να χάσει το χρόνο του χωρίς λόγο κι όχι μόνο εκείνος. Πάω να εξηγήσω τους λόγους στο αντίστοιχο νήμα.:τρέχω:

Εγώ επιλέγω Β.... αν και μπορώ να πω ότι έχω κάνει και τα υπόλοιπα που παραθέτεις :χαχα:.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ. Όταν συμβαίνει σε άλλες περιπτώσεις να κρίνουν τις αποφάσεις μου για τις επιλογές που έχω κάνει για να διασκεδάσω, τους αντιμετωπίζω με πάρα πάρα πάρα πολύ μεγάλη αδιαφορία