2ος Διαγωνισμός Φωτογραφίας: "Χειμώνας και Βιβλίο" — Οι συμμετοχές

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Καλημέρα Βάγγυ...
περίεργο το σπιτάκι μου...καταντάει μικρό, τα κάνεις όλα με μια μικρή δρασκελιά, ενώ δεν είναι μικρό, ακριβώς γιατί είναι χώρος που συμβαίνουν πολλά πράγματα ταυτόχρονα...στο βάθος όντως είναι το δωμάτιο που παλιά ήταν η βιβλιοθήκη ή πάντως μέρος της, γιατί βιβλία ξεχύνονται παντού, ακόμα και στην κουζίνα (διάφορα για μαγειρική), κάπως μακρόστενο δωμάτιο, με το παράθυρο που βλέπει σε μια πανύψηλη ακακία όπως σε κήπο κάτι, όπου λόγω των συνθηκών εδώ και δυόμιση χρόνια περίπου, κάτω απ’ τη σκιά των βιβλίων βρίσκεται και το κρεβάτι μου, ένα κρεβάτι εκστρατείας, αλλά διπλό παρακαλώ, με τη λάμπα από αλάτι Ιμαλαίων που ανάβει 24 ώρες το 24ωρο...
Καλησπέρα Διατσεντα! Ενα έχω να πω, έχω ενθουσιαστεί!!!:τρέλα:

ωραια και η φωτο του μακρυγιαννη, δειχνει χιονι παιδια ε, νομιζω πως δεν υπαρχει και άλλη με χιονι( καλα στο αγρινιο δεν εχει χιονισει ποτε) αλλα και στην ευρυτερη περιοχη μας/ εχει και το γυναικειο αγαλμα μου θυμιζει και το τραγουδι του πουλόπουλου ''με το αγαλμα στο δρομο προχωρήσαμε , μου εσκουπησε τα ματια και χωρισαμε''

Δεν εχεις κι αδικο...

Είχε πολύ Ήλιο κ περιμενα ωρα μήπως και τον κρυψει κανενα σύννεφο ώστε να βγει ο "Χειμώνας"...

Να σημειωθεί εδώ ότι δεν βλάφτηκε κανένα πλατανόφυλλο κατά την διάρκεια της φωτογράφησης.

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Δυνατες φωτο!! Μπραβο σε ολους!

p.s. Παρωνυ τη καινη διαθηκη επρεπε να τη βγαλεις κατω απο μια συκια

Ινσμούθιε τι γλυκιά γάτα είναι αυτή!!! :γιούπι:
Μπορούμε να μάθουμε το όνομά της/του;

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Εκτός θέματος θα είμαι, προειδοποιώ...αναρωτιέμαι βρε παιδιά κοιτώντας τη φωτογραφία του Ινσμούθιου, υπάρχει γατογονιός, που να γλιτώνει τη μοιρασιά του κρεβατιού του με το γατί του;;; εγώ όταν είχα δεν τα κατάφερα ποτέ...η γάτα στο κεφάλι μου απο πάνω, ο γάτος κάτω απ’ τα στρωσίδια στα πόδια μου, πώς δεν έσκαγε ο απίστευτος απορώ ...ο Λαφίτ, το προηγούμενο σκυλί μου το μετά τις γάτες, κοιμόταν στα πόδια μου πάνω σε ένα στρωσίδι, πάνω απ’ τα δικά μου στρωσίδια...με στριμώχνανε οι δυό αρσενικοί, εγώ έτσι συνήθισα να μην κάνω άνω κάτω ύπνο, όπως έπεφτα έτσι σηκωνόμουν...πού χώρος; ενώ τώρα η Μαϊντώ μου κοιμάται στο ωραίο της κρεβάτι...κι εγώ βασίλισσα στο δικό μου...μπορώ να κάνω τραμπάλες όλο το βράδυ προς όλες τις κατευθύνσεις...:)))) απόλαυση!

Μέχρι το τέλος του διαγωνισμού θα χει δημιουργηθεί φαν κλάμπ του Τζάκσον!:γιούπι:

Είναι πανέμορφος!!! Να τον χαίρεσαι!!!:)))

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Ειναι ενας μαυρος γατος που εχει και ασπρο... ή ειναι ενας ασπρος γατος που εχει και μαυρο?

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.