Recent content by Μώκιος υποδρόμων

  1. Μ

    Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

    Μου αρέσει το οθωμανικό κάθισμα, χαλαρά ντιβάνι και κοντά στο έδαφος
  2. Μ

    Οι συγγραφείς πιστεύουν;

    το δείγμα ίσως είναι τα ενεργά μέλη. αν είναι ανώνυμο θα είχε ενδιαφέρον
  3. Μ

    Σε ποιον θα αφήσετε τα βιβλία σας;

    Μου αρέσει να γράφω μια σύντομη πληροφορία για το πως το απέκτησα, καθώς και το όνομά μου. Το ίδιο ζητώ και από αυτούς που θα τους δανείσω ένα βιβλίο. Θα μου άρεσε να μείνουν σε ένα παλαιοβιβλιοπωλείο και ο μελλοντικός αναγνώστης να γνωρίζει το ταξίδι του αντικειμένου που κρατά στα χέρια του...
  4. Μ

    Σειρά βιβλίων μαθηματικού ενδιαφέροντος -προσφορά εφημερίδας

    Πριν δύο χρόνια είχα αγοράσει μερικά της σειράς από το βιβλιοπωλείο "Μαρκολέφα" στη γωνία Πατησίων με Σολωμού. Δεν ξέρω αν υπάρχουν ακόμα
  5. Μ

    Προτείνετε βιβλία. Εδώ.

    Λοιπόν, ένα βιβλίο που σημάδεψε τη σκέψη μου και τον τρόπο που βλέπω τον κόσμο, τουλάχιστον όταν το διάβασα στα λυκειακά μου χρόνια. Πρόκειται για το: Η Ζωή σε επίπεδο μορίων του Σταυρόπουλου Αλέξανδρου από τις εκδόσεις του Ευγενίδειου Ιδρύματος. Το προτείνω. Θέλω επίσης να ρωτήσω: Το έχει...
  6. Μ

    Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

    τάδε έφη Ζαρατούστρα του φίλου Νίτσε
  7. Μ

    Γεια σας φίλοι

    Αναζητώντας μια ανάλυση πάνω στο εκκρεμές του Φουκώ, έφτασα εδώ. Προς το παρόν, έχω αρχίσει εκσκαφές στα παλιά νήματα του φόρουμ και απολαμβάνω τις ανησυχίες σας. Βεβαια, αρχικά δε μπορούσα να εγγραφώ για άγνωστους λόγους, αν και έλυσε το θέμα δια της πλαγίας οδού, ο διαχειριστής.Όχι οτι είχα...
Top