Search results

  1. Μ

    Προτάσεις για ταινίες

    βεβαια το νημα αφορα ταινιες αλλα εγω θα το γραψω εδω γιατι δεν ειδα καποια αλλη πιο σχετικη ενοτητα για να το γραψω εκει. Αρχες Ιουνιου ετοιμαζουμε μια θεατρικη παρασταση οποιος ενδιαφερεται και ειναι Αθηνα εκει την περιοδο ειναι ευπροσδεκτος
  2. Μ

    Βιβλία συνδυασμένα με ταξίδια

    ο Μιχαηλ Στρογκοφ το διαβασα σχεδον ολοκληρο στο τρενο απο Αθηνα για Ναουσα
  3. Μ

    Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

    εχω μια θεια που οταν νηστευει τρωει μακαρονια με καρυδια
  4. Μ

    Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πριγκίπισσα

    εγω θα τα παρατησω ολα και θα παρω τα βουνα
  5. Μ

    Ποιο βιβλίο διαβάζεις τώρα;

    μολις τελειωσα τον τομεα δωδεκα μαρεσε γιατι εμαθα αρκετες πληροφοριες σχετικα με την Ρωσικη επανασταση και την κατασταση που επικρατουσε στη χωρα την εποχη του Σταλιν
  6. Μ

    Βιβλία λίγα και σε έκδοση καλής ποιότητας ή πολλά και σε φθηνό χαρτί;

    εξαρταται οταν αποφασιζω να παρω ενα βιβλιο για να περασει η ωρα στα ταξιδια μου θα πω βιβλιο να ναι και οτι να ναι αν θελω βιβλιο για γνωση θα παρω ενα καλο
  7. Μ

    Λέξεις και φράσεις που υποχώρησαν

    επισης σημερα πλεον τεινει να χαθει και η λεξη δισκετα (βλεπε χρηση λαπ τοπ)
  8. Μ

    Μ' αρέσει… Δεν μ' αρέσει…

    βραστες πατατες με κολοκυθακια? συγνωμη αλλα δεν τα μπορω τα ατιμα με τιποτα
  9. Μ

    Ποιo βιβλίο αγόρασες σήμερα;

    το ξιφος του Θεου γιατι μαρεσει το υφος του συγγραφεα του
  10. Μ

    Ο Arne Dahl στην Αθήνα

    ενδιαφερουσα εκδηλωση (επισης απο τι βλεπω ειναι εξισου ενδιαφερουσα και η φωτογραφια βεβαιως βεβαιως)
  11. Μ

    Διαγωνισμός διηγήματος φανταστικής λογοτεχνίας 2018

    στην τελικη εκανες τοσο κοπο και να αφιερωσεις τοσο χρονο για να κατσεις να σκεφτεις τι θα γραψεις και να μην παρεις ουτε ενα δωρεαν αντιτυπο? γιατι?
  12. Μ

    Παρακούσματα

    οχι πραγματικα θα ηθελα να δω τα γκραφιτι μπαφου
  13. Μ

    Οι συγγραφείς πιστεύουν;

    παντως μου κανει εντυπωση πως το μεγαλυτερο ποσοστο των μελων που απαντησαν δηλωνουν αθεοι
  14. Μ

    Καλησπέρα σας .. !!

    καλως ηρθες επιτελους βρηκα και καποιον απο ενα γειτονικο μερος!!!!
  15. Μ

    Παράξενα ονόματα καταστημάτων

    γραφει και τις ισοτιμιες απεξω?
  16. Μ

    Οι γονείς ως πρότυπο μίμησης

    στη δικη μας οικογενεια παλι οι γονεις δε διαβαζαν ομως η αδερφη μου ηταν του διαβασματος μαλιστα οταν ημουν στο δημοτικο με πηγαινε στη βιβλιοθηκη και προσπαθουσε να με πεισει παρεα με τη βιβλιοθηκαριο να παρω κανενα δανεικο βιβλιο για διαβασμα
  17. Μ

    Καλησπέρα!

    ε τωρα μας λειπει ενας Ρωμαιος και κλεισαμε!!!καλως ηρθες
  18. Μ

    Η "τριτοκοσμική" ΕΡΤ και τα "πολιτισμένα" ιδιωτικά

    η αληθεια ειναι οτι η κρατικη τηλεοραση ειχε κυριως στη δεκαετια του 90 και καλες στιγμες οπως παιχνιδια χωρις συνορα οπως ειπατε και πιο πανω. Επισης, θυμαμαι ενα παιδικο που δε θυμαμαι το ονομα του τωρα νομιζω Γαλλικης παραγωγης που εδειχνε με πολυ απλο τροπο το πως λειτουργει το ανθρωπινο...
Top