Μαργαρίτα

Γεια σου Μαργαρίτα!

Σαν καινούργια στην παρέα, τώρα διάβασα την βιογραφία σου και θέλω κι εγώ να σου πω ότι δεν έχουν καμία σχέση οι σπουδές και τα πτυχία με την αγάπη για τα βιβλία μην σου πω ούτε και με την μόρφωση, σε τελική ανάλυση, καθώς αυτή αποκτάται κυρίως με το προσωπικό διάβασμα, την έρευνα κτλ που συνεχίζονται μέχρι το τέλος της ζωής κάποιου.
Περιττό να σου πω κι όλας ότι είχα και συμφοιτήτριες και φίλες (σε μια σχολή μάλιστα που θεωρείται και πάρα πολύ καλή) που ζήτημα αν ήξεραν έστω και ένα βιβλίο του Ντοστογιέφσκι!
Αυτά, χαίρομαι πολύ που γνωριστήκαμε έστω και online! Α, ίσως να χρειαστώ την τέχνη σου, αν δεν έχεις πρόβλημα, γιατί το μάκρος του μαλλιού μου έχει ξεφύγει λίγο :))))
 
Γεια σου Μαργαρίτα!

Σαν καινούργια στην παρέα, τώρα διάβασα την βιογραφία σου και θέλω κι εγώ να σου πω ότι δεν έχουν καμία σχέση οι σπουδές και τα πτυχία με την αγάπη για τα βιβλία μην σου πω ούτε και με την μόρφωση, σε τελική ανάλυση, καθώς αυτή αποκτάται κυρίως με το προσωπικό διάβασμα, την έρευνα κτλ που συνεχίζονται μέχρι το τέλος της ζωής κάποιου.
Περιττό να σου πω κι όλας ότι είχα και συμφοιτήτριες και φίλες (σε μια σχολή μάλιστα που θεωρείται και πάρα πολύ καλή) που ζήτημα αν ήξεραν έστω και ένα βιβλίο του Ντοστογιέφσκι!
Αυτά, χαίρομαι πολύ που γνωριστήκαμε έστω και online! Α, ίσως να χρειαστώ την τέχνη σου, αν δεν έχεις πρόβλημα, γιατί το μάκρος του μαλλιού μου έχει ξεφύγει λίγο :))))
Βασικά έχουν περάσει τόσα χρόνια από τότε που το έγραψε αυτό η Μαργαρίτα, που παίζει να έχει κάνει και μεταπτυχιακό σήμερα!!!

Έχει πολύ ενδιαφέρον πάντως να βρίσκουμε τα αρχικά νήματα παλιών μελών... :)

Είναι σαν να βλέπεις παλιές φωτογραφίες!
 
Κατά τα φαινόμενα η Μαργαρίτα είναι μια σεβαστή elder της Λέσχης, οπότε όλοι μας εδώ έχουμε κάτι να ωφεληθούμε και να κερδίσουμε προσέχοντας όσα γράφει.
 
Δεν την είχα διαβάσει την βιογραφία της Μαργαρίτας! Την γνώρισα από κοντά και τα μαλλιά είναι υπέροχα έχω να σας πω! :))))

Πάντως, θα συμφωνήσω, το αν έχει κανείς πτυχίο ή όχι, δεν λέει κάτι. Αν σ' αρέσει να διαβάζεις και να μαθαίνεις, θα το κάνεις, ακόμα κι αν δεν έχεις τελειώσει δημοτικό. Αντίθετα, υπάρχουν άνθρωποι με πτυχία και μεταπτυχιακά, που δεν έχουν ανοίξει βιβλίο στη ζωή τους, πέρα από τα απαραίτητα γι αυτούς... Και είναι τόσο μονοδιάστατοι κατά τη γνώμη μου... Ίσως βέβαια, είναι κουβέντα για άλλο νήμα...

Η Μαργαρίτα είναι υπέροχη και εγώ έχω ήδη πάρει πολλά από αυτά που λέει εδώ, αλλά και στη σελίδα της. Αυτά!
 
Μαργαρίτα πίστεψε με κι αν είχες πολλά-πολλά πτυχία δύσκολα θα μπορούσες να παρουσιάσεις καλύτερα τον εαυτό σου!!!
 
Καλά, στην αρχή που είδα το όνομα μου στις νέες αναρτήσεις " ψάρωσα", προσπαθούσα να σκεφτώ άμα έκανα κάτι και δεν θυμάμαι και άνοιξε κάποιος νήμα να με κράξει :χαχα:

Μου φτιάξατε τη διάθεση με τα όμορφα λόγια σας :γιούπι: Ξεθάψατε ένα νήμα που είχα ξεχάσει πως υπήρχε και διαβάζοντας τις πρώτες αναρτήσεις "συγκινήθηκα" κάπως . Βλέπω τι ωραία πράγματα μου είπαν μερικά μέλη και μάλιστα με κάποιους αποκτήσαμε και μια όμορφη σχέση αυτά τα χρόνια . (με μερικούς απο κοντά και με κάποιους διαδικτυακά) Και να φανταστείς φοβόμουν να κάνω εγγραφή γιατί δεν ήξερα καν τι είναι ένα φόρουμ .
 
Το βιογραφικό της Μαργαρίτας το βρήκα πολύ συγκινητικό! Η Μαργαρίτα σίγουρα έχει δοκτωράτο στον κλάδο "Αγάπη προς το Βιβλίο". :γιούπι:

Respect :προσκυνώ:
 
Καλά, στην αρχή που είδα το όνομα μου στις νέες αναρτήσεις " ψάρωσα", προσπαθούσα να σκεφτώ άμα έκανα κάτι και δεν θυμάμαι και άνοιξε κάποιος νήμα να με κράξει :χαχα:
χα χα χα ο λόγος της Μαργαρίτας 2555 αναρτήσεις μετά!
Το κάποτε ντροπαλό μέλος σε θέση μάχης. :χαχαχα:

Μήπως να ξεθάψουμε κι άλλα τέτοια νήματα από παλιά μέλη; :χμ:

Την καλημέρα μου Μαργαρίτα... Να αναστατώνεις τη λέσχη, με τον διαχρονικό σου πια λόγο, για πολλά χρόνια ακόμα. :γιούπι:
 
Top