Η μεγάλη βιβλιοθήκη της Disney - Καθημερινή

Εφημερίδα: Καθημερινή
Όνομα προσφοράς: Η μεγάλη βιβλιοθήκη της Disney
Αριθμός βιβλίων: Ελπιζομε πολλα
Απο: 15 Ιουνιου 2014
Τιμή: 4 ευρω





Η «Καθημερινή» και η The Walt Disney Company Greece ενώνουν τις δυνάμεις τους και εγκαινιάζουν μια νέα εποχή για τις εκδόσεις της Ντίσνεϊ. Κλασικοί και αγαπημένοι τίτλοι περιοδικών (Μικυ Μάους, Ντόναλντ, Κόμιξ, Super Μίκυ, Disney Cars, Πριγκίπισσες), μαζί με νέους (Disney Junior, Μίννι & Νταίζυ, Φινέας και Φερμπ, κ.α.), συναρπαστικοί τόμοι κόμικς και graphic novels έρχονται να ψυχαγωγήσουν το αναγνωστικό κοινό της Ελλάδας και της Κύπρου από το καλοκαίρι του 2014. Η «Καθημερινή» εγκαινιάζει τη συνεργασία με μια εκδοτική προσφορά συλλεκτικής αξίας για όλη την οικογένεια: τη Μεγάλη Βιβλιοθήκη Disney από τον θρυλικό σκιτσογράφο Καρλ Μπαρκς


Αυτη την Κυριακη 15 ιουνιου "Στα ίχνη του μονόκερου"
 
Αααααααα γιατί να μην περιμένουν να τελειώσουμε τα Αστερίξ πρώταααααα!!!!!!!!!! Όλο μου το πολύ μεροκάματο αυτού του καιρού θα πηγαίνει στα περίπτερα!!!! Εκτός κι αν αλλάξει η τιμή τους από το επόμενο...
 
Αστεριξ δεν επαιρνα, αλλα αυτη τη σειρα θα την τιμησω. Ο,τι πρεπει για να τα βαλω μαζι με το "Ο Βιος και η Πολιτεια του Σκρουτζ Μακ Ντακ" (+ Τα Χαμενα Επεισοδια). :)))
 
Αν ειναι ακριβως τα ιδια απο αποψη ιστοριων με αυτα που ακομα πουλαει ο τερζοπουλος για 17 ευρω, ειναι τρελη προσφορα.

Εψαξα στο site του τερζοπουλου για την ιστορια "Στα ιχνη του μονοκερω" στην συλλογη του καρλ μπαρκς και δεν την βρισκω. Θα δειξει την κυριακη
 
Δεν την βρισκεις γιατι ειναι εοανεκδοση της μεγαλης βιβλιοθηκης με ιδιο εξωφυλλο αλλα με αλλο ονομα.Η τιμη θα ειναι 4 ευρω.Το μονο που μενει να δουμε ειναι αν θα κρατησει τα σκληρα εξωφυλλα η θα τα κανει μαλακα.
 
Αστεριξ δεν επαιρνα, αλλα αυτη τη σειρα θα την τιμησω. Ο,τι πρεπει για να τα βαλω μαζι με το "Ο Βιος και η Πολιτεια του Σκρουτζ Μακ Ντακ" (+ Τα Χαμενα Επεισοδια). :)))
Αυτό δεν ξέρω αν θα το βγάλουν.. είναι 2 τόμοι που γράφουν και το όνομα του Ρόσα και θα πρέπει να του πληρώσουν και δικαιώματα, δε φαντάζομαι ότι θα τα δώσουν για 4 ευρώ έκαστο. Όταν τα πήρα είχαν κάπου 30 αν θυμάμαι το καθένα.
 
[video=youtube;0eeVZp-nABw]https://www.youtube.com/watch?v=0eeVZp-nABw[/video]

[video=youtube;WsrI8rdmnJQ]https://www.youtube.com/watch?v=WsrI8rdmnJQ[/video]


Οι εκδοσεις θα ειναι σκληροδετες.
 
Νομίζω είναι ότι πρέπει για καλοκαίρι, και μια καλή ευκαιρία για ένα καινούργιο ράφι στο σπίτι μου :))) Λέτε να έχει πολύ ζήτηση και να μην προλάβω το πρώτο τεύχος την Κυριακή; Σκέφτομαι να πάω να του πω να μου το κρατήσει, αλλά πάλι λέω μήπως υπερβάλω... έχω την αίσθηση πως ο κόσμος διψάει για κόμιξ, όπως εγώ!! :σάλια:
 
Δεν ξέρω αν είναι υπερβολή ή όχι, αλλά από το να μην το βρω προτιμώ να ζητήσω να μου το κρατήσει! Βέβαια το έχω το 1ο που κυκλοφορεί αλλά τα θέλω και σετ τρομάρα μου.
 
Τελικά η συλλογή των "απάντων" του Carl Barks απο τις εκδόσεις Τερζόπουλος, ολοκληρώθηκε; Έχω την εντύπωση πως έμεινε στα μισά. Διορθώστε με αν έχω λάθος.

Άν όντως έμεινε ανολοκλήρωτη, μήπως συμβεί το ίδιο και με την καθημερινή; Δηλαδή να κυκλοφορήσει μόνο όσα κυκλοφόρησε ο Τερζόπουλος (αφού φαίνεται τα ανα-τυπώνει).
 
Στις 10 οταν πηγα, μολις καποιος ειχε παρει την τελευταια... Και δεν υπαρχει σε ακτινα 7,5χλμ αλλο περιπτερο, καντινα, σουβλατζιδικο οτιδηποτε που να πουλαει εφημεριδες. Αργγγγγγγ
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Το πήρα χθες βράδυ ήδη (με την παραλαβή). Είναι εξαιρετική προσφορά!
@Σκηνοθέτη να ζητάς να σου το κρατήσουν. Ελπίζω να το βρεις κάπου.
 
Το πήρα χθες βράδυ ήδη (με την παραλαβή). Είναι εξαιρετική προσφορά!
@Σκηνοθέτη να ζητάς να σου το κρατήσουν. Ελπίζω να το βρεις κάπου.
Δεν εχω τα μεσα για να κανω κατι τετοιο. Η δυναμη του "ντοπιου" ειναι πιο ισχυρη απο αυτη του "πρωτευουσιανου".
Καπου θα το βρω αλλα ειχα κανει σχεδια για σημερα. Θα καθομουν στο μπαλκονι κατα τις 6 παρα που εχει μια υπεροχη σκια και θα το διαβαζα ολο. Τωρα... θα πρεπει αναγκαστικα να συνεχισω την εργασια
 
Εγώ τελικά δεν το κράτησα, αλλά είχε άλλο ένα πέρα από αυτό που πήρα. Γενικά απ' ότι κατάλαβα το περίπτερο που παίρνω τις εφημερίδες μου δεν πρέπει να το ξέρει πολύς κόσμος!!! :φρύδια:
 
Στο οπισθόφυλλο της έκδοσης έχει μια σειρά από 10 περίπου τίτλους! Αυτή θα είναι όλη η σειρά;
 
Οχι αυτες ειναι οι ιστοριες που περιεχει το πρωτο τευχος.

Θα κυκλοφορησουν με την εφημεριδα 14 τομοι (νομιζω τοσους εχει βγαλει και ο Τερζοπουλος).

Επισης αμα δειτε στο οπισθοφυλλο υπαρχει η τιμη 9,90 η οποια μαλλον ειναι η τιμη που θα κυκλοφορησουν οι τομοι μετα ανεξαρτητα.
 
Πολύ χαίρομαι που το έκαναν διότι εκτός από το ότι ήταν πανάκριβα από τις εκδόσεις Τερζόπουλος, έχουν αρχίσει να εξαντλούνται και φοβόμουν πως δε θα προλάβαινα ποτέ να τα μαζέψω όλα. Η ποιότητα δε, για τα 4 ευρώ που ζητά η εφημερίδα (που έχει και μερικά ενδιαφέροντα ένθετα) είναι πολύ καλή όπως είδα βάζοντας σε αντιπαράθεση τις δύο εκδόσεις.
 
ΘΕΤΙΚΆ(+)
-Είναι ακριβώς τα ίδια με εκείνα που κυκλοφόρησε ο τερζοπουλος με όνομα "Η μεγάλη βιβλιοθήκη του Καρλ Μπαρκς" μόνο που για ευνόητους λόγους άλλαξε όνομα
-τιμή
-πάχος: είναι λίγο πιο λεπτά από αυτά του Τερζοπουλου
-Η υπέροχη αφίσα μας δείχνει πως η ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ το πήρε πολύ ζεστά το θέμα
-Τελευταίο και μεγαλύτερο θετικό είναι πως περάσαμε ακόμα και τους Ιταλούς που αν δεν με απατά η μνήμη μου τα πουλούσαν στα 8€ με μαλακό εξώφυλλο

ΑΡΝΗΤΙΚΆ(-)
-Ο Τερζόπουλος είχε κυκλοφορήσει 16 τόμους,ενώ αυτοί ανακοίνωσαν 14,ίσως αν δουν καλές πωλήσεις συνεχίσουν


Τέλος να αναφέρω πως η τιμή πίσω είναι για αργότερα που αυτά που περίσσεψαν θα πουληθούν αυτόνομα
Παιδιά η πρόσφορα είναι συμφέρουσα 100% ακόμα και αυτοί που δεν είναι φαν των κόμικς δεν γίνετε να την χάσουν!
 
Last edited:
Top