Ας αυτοσυστηθώ κι εγώ!

Μολις χθες μπήκα στην παρέα σας και πιστεύω ότι θα ήταν καλό να ξεκινήσω με μία σύσταση του εαυτού μου.
Λοιπόν, είμαι η Κική και μεγάλωσα στη Θεσσαλονίκη. Σπούδασα ψυχολογία στο ΑΠΘ, αλλά εδώ κι ένα χρόνο μένω στην Αθήνα για μεταπτυχιακές σπουδές. Η πόλη αυτή μου αρέσει πολύ, γιατί πάντα έχει κάτι καινούργιο να ανακαλύψεις.... Μου αρέσει γενικά η τέχνη (θέατρο, μουσική, χορός).
Κι όσον αφορά τα βιβλία, μου άρεσαν πάντα, από μικρή.
Τα τελευταία χρόνια επικεντρώνομαι στην ανάγνωση κυρίως κλασικής λογοτεχνίας, χωρίς όμως να διαβάζω μόνο τέτοιου είδους βιβλία.
Διαβάζω επίσης πολύ ψυχολογία και φιλοσοφία.

Στο φόρουμ έχω χαωθεί αρκετά είναι η αλήθεια διότι έχετε ανοίξει πάρα πολλά κι ενδιαφέροντα θέματα και δεν ξέρω από πού να αρχίσω :P
Ελπίζω πως θα προσαρμοστώ σιγά-σιγά και θα γνωριστούμε και καλύτερα..

:)
 
Καλησπέρα στη μεταπτυχιακή ψυχολόγα.
Θα σας χρειαστούμε πολλές φορές και σε ανύποπτους χρόνους, (οι άλλοι δηλαδή, εγώ σκάω από ζωή...)

Καλωσόρισες Παράδοξη, η Λέσχη είναι Kιβωτός.
 
Καλησπέρα κι από εδώ Παράδοξη!!! Είναι πολύ ωραία αυτά που λες για την Αθήνα,εγώ πάλι είμαι στην αντίθετη φάση,γοητευμένος από τη "Νύμφη του Θερμαικού" που το καλοκαίρι επισκέφτηκα μόλις για δεύτερη φορά στη ζωή μου!!
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Καλωσόρισες στην διαβαστερή παρέα. :γεια:
 
Καλωσόρισες Παράδοξη στην παρέα μας!
Η κλασική λογοτεχνία είναι το είδος που θέλω να εξερευνήσω πολύ και ίσως με την νέα χρονια να αφιερωθώ εκεί!
Ελπίζω συντομα να ανταλλάξουμε απόψεις, προτιμήσεις και ίσως να βρεθούμε και σε καμία συνανάγνωση!
Καλή συνέχεια με πολλά αναγνώσματα!
 
Top