1ος Διαγωνισμός Φωτογραφίας: Πρώτη ψηφοφορία!

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε το άλμπουμ με τις φωτογραφίες του διαγωνισμού "Καλοκαίρι και Βιβλίο". Η σειρά των φωτογραφιών είναι τυχαία. Βλέπουμε το άλμπουμ ξεκινώντας από την πρώτη φωτογραφία και πατώντας "Next" μέχρι και την τελευταία. Πάνω-πάνω, κάθε φωτογραφία έχει έναν αριθμό και δίπλα, σε παρένθεση, το παρωνύμιο του/της φωτογράφου.

Διαγωνισμός Φωτογραφίας της Λέσχης του Βιβλίου: "Καλοκαίρι και Βιβλίο"

Αφού δούμε όλο το άλμπουμ, επιλέγουμε τις τρεις (3) αγαπημένες μας και τις γράφουμε (χωρίς συγκεκριμένη σειρά) σ' αυτό το νήμα. Όταν ψηφίζουμε αναγράφουμε τουλάχιστον τον αριθμό της κάθε φωτογραφίας. Μπορούμε να ψηφίσουμε μία, δύο ή και τρεις από τον ίδιο φωτογράφο, όμως δεν μπορούμε να ψηφίσουμε τη δική μας φωτογραφία.

Από τις επιλογές μας θα προκύψει η τελική δεκάδα που θα τεθεί σε δημοσκόπηση την επόμενη εβδομάδα για την ανάδειξη της καλύτερης φωτογραφίας!

Αν δεν προκύψει δεκάδα, στη δημοσκόπηση θα μπουν απλώς λιγότερες φωτογραφίες.

Ψηφίζουμε μέχρι την επόμενη Δευτέρα.

Καλή επιτυχία! :)))
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Οι δικές μου επιλογές μετά από πολλή σκέψη:

7 (Νικόλας)
8 (Μεταλλαγμένη)
13 (Φιλιπ)
 
Last edited:
Με την σειρά μου και γω να δώσω τις επιλογές μου:

20 (Μιντόρι)
10 (Καστάλια)
15 (Μεταλλαγμένη)

Κουράστηκα να αποφασίσω... Πάντως τις αποθήκευσα όλες για καλοκαιρινές ταπετσαρίες!!!
Υπέροχος διαγωνισμός!!!
 
20(Μιντορι)
19(Ασημενια)
7(Νικολάς δε Κιντ)
Μα τι υπέροχες φωτογραφιες!! Ολες!
 

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Εσύ καλά λειτουργείς Καλ, εγώ μπήκα σαν ταύρος σε γυαλάδικο και τα έκανα μην πω...επανέρχομαι Ίζι (ηρωίδα!)...

Μεταλλαγμένη με το Νο26, αυτή η αιώρα λοιπόν στην Καντίθ, που το κόκκινό της χύνεται κάπου, δεν ξέρω πού...και τον Τσε αραχτό πάνω της μ’ ένα γέλιο απ’ το ένα αυτί του στο άλλο...Μεταλλαγμένη στην καρδιά μου την έχω...

Φίλιπ με το Νο13, υπάρχει μια χρωματική σχέση ιδιαίτερη που παράγεται απ’ το καταπληκτικό κοντράστ της ακριβής σαφήνειας των αντικειμένων (βιβλίο - καφές - ξύλινη επιφάνεια) πάνω στον αχνό, ακαθόριστο ροζ ουρανό και τη θάλασσα!

Μιντόρι με το Νο20 λατρεύω την μάλλον όχι τυχαία κίνηση των σελίδων που αντιπαλεύει μια στατικότητα που παράγουν τα λαμπρά, αδρά χρώματα της απόλυτης ηλιοφάνειας κι εν πάσει περιπτώσει τι να πω για το ηλιοκαμμένο αναλόγιο που σχηματίζουν τα πόδια σου... έξοχο!
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Λοιπόν, για να μην μπερδευτεί άλλος σβήστηκαν οι αναρτήσεις με τα λάθη όπως και το αστείο του Κόρτο που προκάλεσε το μπερδεματάκι. :))))

Παράδοξε και Καλικάντζαρε περιμένουμε ξανά τις ψήφους σας.
Ψηφίζουμε 3 φωτογραφίες! Όχι περισσότερες :)
 

Διατσέντα

Λαίδη Βιβλιοδέτρα
Καλικάντζαρος, Παράδοξος και Διατσέντα...τα κουρασμενάκια που κάνουν λάθη! Συνλανθάνοντες ή συνλανθασμένοι,
αλήθεια τι απ’ τα δυό;
σας στέλνω τη συμπαράστασή μου...Κι εσύ βρε Κόρτο χιουμορίστα!
 
Εκτός από το να τραβάω φωτογραφίες, μου αρέσει πολύ και να βλέπω φωτογραφίες. Έτσι τις είδα και τις ξαναείδα και τις ξαναείδα και δυσκολευόμουν να διαλέξω. Και συνεχίζω να δυσκολεύομαι... Θα ήθελα να είχα τη δυνατότητα περισσότερων επιλογών, γιατί οι φωτογραφίες όλες είναι υπέροχες. Γιατί κουβαλάνε κάτι απ' τον καθένα μας. (Πάλι έριξα κλήρο... ανάμεσα σε επτά φωτογραφίες... και τα αποτελέσματα είναι:)

3 - Πωλίνα
13 - Φίλιππος
15 - Μεταλλαγμένη
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Κοιτούσα τώρα όλες τις φωτογραφίες, μαζεμένες. Καταρχήν, ένα μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν. Έπειτα, ένα μπράβο στην Ίζι που πάντα οργανώνει και κάνει την ζωή μας πιο εύκολη. :πάνω:

( Θα τις ξαναδώ άλλη ώρα για να δω αν θα μου κάνουν την ίδια εντύπωση αυτές που ξεχώρισα...)
 
Οντως, φαρε την Ίζι δεν της δωσαμε συγχαρητήρια οι υπόλοιποι/ες! @ιζι, μπραβο! :μπράβο: :προσκυνώ:
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ευχαριστώ πολύυυ :))))
Ήθελα να συμμετάσχω κι εγώ, όμως δεν είχα καθόλου έμπνευση φέτος.
 
Το μόνο χειρότερο πράγμα από το να μην έχεις καθόλου επιλογή είναι να έχεις πάρα πολλές επιλογές. Με βαριά καρδιά αναγκάστηκα να περιοριστώ στις εξής φωτογραφίες:

13 - Φιλίπ,
14 - Νικόλας
20 - Μιντόρι.

Ασημένια, Μεταλλαγμένη, Διατσέντα, μου άρεσαν πάρα πολύ και οι δικές σας φωτογραφίες, γενικώς όλες ήταν πολύ όμορφες... Να' σαι καλά, Ίζι, που πάντα έχεις τέτοιες ωραίες πρωτοβουλίες :))
 
Πες τα βρε Νικόλα :κόλλα5:

Μπράβο Ιζι για την διοργάνωση :φιλί:

Εχουμε και λέμε:

7- Νικόλας Δε Κιντ
13-Φίλιπ
αυτή έχω φόντο στο λαπ τοπ μου!
19-Ασημένια
 
Πολλές οι όμορφες φωτογραφίες ...δύσκολη επιλογή...λοιπόν:

7 - Νικόλας δε Κιντ
13 - Φίλιπ
6 - Διατσέντα

@Διατσέντα μου ήταν όντως τυχαίο το ξεφύλλισμα του βιβλίου κι αυτό ακριβώς με ενέπνευσε να φωτογραφήσω!

ΥΓ.Τον σελιδοδείκτη ''Μότσαρτ'' όμως δεν τον πρόσεξες!
 
Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Top