1ος Διαγωνισμός φωτογραφίας: Δεύτερη ψηφοφορία!

Ποια είναι η καλύτερη φωτογραφία;

  • 1 (Καστάλια)

    Votes: 1 4,5%
  • 2 (Μεταλλαγμένη)

    Votes: 1 4,5%
  • 3 (Ασημένια)

    Votes: 5 22,7%
  • 4 (Μιντόρι)

    Votes: 7 31,8%
  • 5 (Νικόλας Δε Κιντ)

    Votes: 1 4,5%
  • 6 (Φιλίπ)

    Votes: 7 31,8%
  • 7 (Μεταλλαγμένη)

    Votes: 0 0,0%
  • 8 (Ασημένια)

    Votes: 0 0,0%
  • 9 (Πωλίνα)

    Votes: 0 0,0%
  • 10 (Νικόλας Δε Κιντ)

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    22
  • Poll closed .

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Έχουμε τη δεκάδα μας με δύο αδιαφιλονίκητα φαβορί, τον Φιλιπ και τη Μιντόρι που σχεδόν ισοφάρισαν (είχαν 1 ψήφο διαφορά). Άραγε θα επικρατήσει ένας απ' τους δύο ή θα αναδειχθεί κάποια απ' τις υπόλοιπες φωτογραφίες της δεκάδας;

Ψηφίζουμε όποια φωτογραφία θέλουμε, συμπεριλαμβανομένης της δικής μας!

Ψηφίζουμε μέχρι και την Κυριακή 20/09 και του Δευτέρα 21/09 ανακοινώνουμε τον νικητή ή τη νικήτρια!

Δείτε τις φωτογραφίες στο παρακάτω άλμπουμ (η σειρά των φωτογραφιών είναι τυχαία)

ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΗΣ ΤΕΛΙΚΗΣ ΔΕΚΑΔΑΣ.

ΠΡΟΣΟΧΗ! Δεν ψηφίζουμε με βάση το παρωνύμιο του δημιουργού, αλλά με βάση τον αριθμό της κάθε φωτογραφίας (μια που κάποιοι έχουν περισσότερες από μία φωτογραφία τους στη δεκάδα).

EDIT 21/09/2015

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

Πρώτη θέση

Φιλίπ



Μιντόρι



Δεύτερη θέση

Ασημένια

 
Last edited:
Πω πω όλες μια και μια! Δυσκολη απόφαση αλλά κατασταλαξα!! Καλη επιτυχία σε ολους/ες!!:γιούπι:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
ψηφίζουμε μόνο μία τώρα;! :ααργκ:

επίσης, πώς ψηφίζουμε; εδώ ανοιχτά; Δεν θα ήταν καλύτερα να μην φαίνονται οι ψήφοι ώστε να μην επηρεάζεται ο κόσμος; :χμ:
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ναι μόνο μία! Πώς γίνεται να μην φαίνονται οι ψήφοι στη δημοσκόπηση;
(Άλλωστε και η α' ψηφοφορία ανοιχτή ήταν).
 
Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με την εκτίμηση της Ίζι σχετικά με τα φαβορί, τους ψήφισα και τους δυο στην πρώτη ψηφοφορία, και δεν αμφέβαλλα στιγμή ότι θα τους ξαναδώ εδώ. Συγκριτικά με τις υπόλοιπες φωτογραφίες, και με πάσα ειλικρίνεια, νομίζω ότι η δική μου δεν είναι και η πιο ξεχωριστή, θα ήθελα όμως να ευχαριστήσω όσους είχαν την καλοσύνη και την ψήφισαν αρχικά, γιατί το ελεφαντάκι που της έδωσε μια νότα ιδιαιτερότητας έχει μεγάλη συναισθηματική αξία για μένα - είναι κάτι που ζωγράφισε η κόρη μου, ξέροντας την αδυναμία μου στους ελέφαντες με όλη τη συμβολική αξία τους. Όποιος και αν κερδίσει πάντως, ήταν ωραία που μοιραστήκαμε μερικές εμπειρίες από το φετινό καλοκαίρι (και επικροτώ την πρόταση να γίνει παρόμοιος διαγωνισμός για το χειμώνα, νομίζω θα αποτελούσε μια καλή πρόκληση - συν να δούμε πόσοι έχουν τζάκι και πόσοι προτιμάνε το τσάι, πόσοι τον καφέ, και πόσοι το κρασί!).

 
Πάντως ο μεγάλος αδικημένος του διαγωνισμού είναι η Αριάδνη!!!! :)))

Αγωνίστηκε, πάλεψε, έτρεξε αλλά τελικά δεν είδαμε ούτε μια φωτογραφία της...

Αριάδνη για του χρόνου τουλάχιστο έχεις μια ψήφο σίγουρη!!!:ναι:
 
Δεν λες τιποτα νικολα σαν παλαβη με το λατποπ κατεβηκα να μου συνδεσουν το σμαρτφον με τον υπολογιστη χα χα αλλα θα διαπρεψω την αλλη φορα τον χειμωνα, θα με ρανει με λουλουδια και ο φαρος ως αλλη γιωτα γριβα
 
Συμφωνώ με την πρόταση περί χειμωνιάτικης φωτογραφίας! Βασικά δεν το κάνουμε σε κάθε εποχή; Κάθε εποχή έχει τη χάρη της! ;)
 
Και μετα να γινει ενα ημερολογιο λεσχης με τις εικονες παιδια γινεται δεν ειναι ακριβο και να μπαινει προς πωληση τι λετε;
 
Ναι!!! :γιούπι:
Κάθε εποχή κι ένας διαγωνισμός!!!

Δεν έχω ψηφίσει ακόμα αλλά μάλλον θα είναι η φωτογραφία εκείνη που δεν κατάφερα να την βάλω στην 3αδα την προηγούμενη φορά!
Καλή επιτυχία σε όλους!!! Είστε πολύ όμορφοι άνθρωποι! :)))
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Όμως αν κάνουμε συνέχεια διαγωνισμούς φωτογραφίας δεν θα βαρεθούμε; Μήπως να κάνουμε εκεί κατά τα χριστούγεννα έναν χριστουγεννιάτικο;

@Φιλίπ ποιο είναι το βιβλίο; Απ' την αρχή ήθελα να σε ρωτήσω και ξεχνούσα.
 
Η ιδεα για ημερολογιο δεν παιζει και ομως το κανουν αλλα φορα. Θα ειναι δικη μας εμνπευσης και με ενα κειμενακι δικο μας σε καθε μηνα. Τι λετε; η κειμενακι αγαπημενου συγγραφεα!
 

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
@ ιζι ,το βιβλίο της φωτογραφίας είναι "Ο κόσμος της Σοφίας " του Gaarder jostein .
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Μην ξεχνάτε, ψηφίζουμε σήμερα κι αύριο, και Δευτέρα έχουμε το νικητή (ή μήπως τους νικητές; )!
 
Χαχα, να 'σαι καλά βρε Νικόλα! Αφου σου είπα και πριν την ψηφοφορία, για μένα το έφτασες σε άλλο επίπεδο! ;)
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Τα δυο φαβορί μας κονταροχτυπήθηκαν, και το αποτέλεσμα ήταν ΙΣΟΠΑΛΙΑ!
Συγχαρητήρια στους νικητές μας Φιλίπ και Μιντόρι! Συγχαρητήρια και στην Ασημένια για την δεύτερη θέση!

Οι νικητήριες φωτογραφίες στην πρώτη ανάρτηση.
 
Last edited:
Top