Αναζήτηση: βιβλία του Αύγουστου Κορτώ

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ενδιαφέρομαι για αγορά ή ανταλλαγή των εξής βιβλίων του Αύγουστου Κορτώ:

  • Ραμπαστέν
    [*]Ο Γιος της Τζοκόντα
    [*]Στοιχειωμένος
    [*]Το Τετράγωνο
    [*]Ο Δαιμονιστής
    [*]Οι Νεράιδες του Μαν
    [*]Δεκαέξι
    [*]Ανιμάλ
Ευχαριστώ :))
 
Last edited:
Ίζι δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι καθώς μπορεί να προτιμάς να τα βλέπεις στην βιβλιοθήκη σου και να έχεις μια όμορφη συλλογή των βιβλίων του αλλα έχω το τετράγωνο και το ραμπαστέν σε ηλεκτρονική μορφή. Αν τα θες μου λες :)
 
Last edited:

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Αυτό το βιβλιοπωλείο τους έχει ως διαθέσιμους κάποιους από τους τίτλους που αναφέρεις. Δεν χάνεις τίποτα, με το να τους τηλεφωνήσεις για να δεις αν όντως διαθέτουν κάποια αντίτυπα.
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Να 'στε καλά παιδιά! :αγαπώ: :αγκαλιά:

@Στιλλ, τα θέλω και μάλιστα πάρα πολύ! Σου στέλνω το email μου. Προς το παρόν να τα διαβάσω θέλω, κι αν μου αρέσουν και τα βρω κάποια στιγμή σε καλή τιμή, γιατί όχι; Ευχαριστώ!

@Νικόλα, σ' ευχαριστώ για την προθυμία σου! Αν υπάρχει κανένα ρώτα τιμή και πες μου.

@Σαώρη, πράγματι, δείχνει να έχει αρκετούς απ' τους εξαντλημένους τίτλους. Προσπάθησα να επικοινωνήσω, όμως δεν απαντούν. Θα δοκιμάσω πάλι αύριο. Ευχαριστώ πολύ!
 
Το Λεμόνι ειναι πολύ όμορφο βιβλιοπωλειο, ζεστός και φιλόξενος χώρος. Ομως, δεν ενημερωνεται συχνά ο ιστότοπος-e shop με αποτέλεσμα η διαθεσιμότητα που δείχνει για κάποιος τίτλους να μην ισχύει. Επιβεβαίωσε τηλεφωνικά οτι πράγματι υπάρχει ο τιτλος προτου το παραγγείλεις.
(Και ναι, μόλις σου αποκάλυψα μια καλά κρυμμένη αλήθεια: επικοινωνία πριν την παραγγελία, μπραβο μου!)
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Χαχα, Έλλη, κι όμως, δεν είναι τόσο αυτονόητο, τη στιγμή που πολλές ιστοσελίδες σου δίνουν τη δυνατότητα άμεσης παραγγελίας εξαντλημένων τίτλων αλλά και άμεσης πληρωμής! Δεν θυμάμαι αν το διάβαζα εδώ ή σε γκρουπάκι στο φέις, όμως κάποιο βιβλιοπωλείο (όχι το Λεμόνι!) αρνήθηκε να επιστρέψει σε πελάτη του τα χρήματα που είχε πληρώσει online για εξαντλημένο βιβλίο που φαινόταν διαθέσιμο. Αντί γι' αυτό του ζητούσε να επιλέξει κάποιον άλλο τίτλο! Δεν ξέρω πώς κατέληξε αυτή η ιστορία.
 
Αχαχα, θα σου πώ εγώ πώς θα καταλήξει η δικη μου απο Τετάρτη.
Το θυμηθηκα και φούντωσα. Και τους τηλεφωνησα για επιβεβαιωση, αλλά προφανώς ηταν μονόδρομη Μονο εγώ επιβεβαιωσα. :(
 
Πλήρωσα με την αντικαταβολή και ενώ εσκιζα το φάκελο, μου φανηκε πολυ ελαφρυς για την παραγγελία που ειχα κανει. Δωσαμε εναν ωραιότατο καυγά απο το τηλέφωνο (δεν απαντουσαν αρχικα και ξεκινησε ανταλλαγη μέηλ), με είπαν καχυποπτη λόγω επαγγέλματος (με τον Μπέκα νομιζαν οτι μιλούσαν; ) και οτι τους προσβάλλω, όταν τους ρώτησα τι απόδειξη θα έχω εγώ μέχρι να μου πιστώσουν τα χρήματα και ενώ θα τους εχω στειλει πίσω το βιβλίο.
 
Ιζι εχω σε ηλεκτρονική μορφη το τετραγωνο που σου προσφερε και η Στιλλ και το βιβλιο της Κατερινας . Δεν το εχεις στην λίστα αλλα ειπα να σου πω μηπως το θες.
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Σ' ευχαριστώ Χρυσόστομε, είσαι πολύ ευγενικός :) Το έχω το Βιβλίο της Κατερίνας.
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Αστέρια είστε! Η Στιλλ μου έστειλε τον Ραμπαστέν και το Τετράγωνο, κι ο Νικόλας μου βρήκε τις Νεράιδες του Μαν. Ευχαριστώ παιδιά! :γιούπι:
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ναι :) Αν θέλεις στείλε μου ένα πμ με την τιμή και την κατάστασή του. Ή μήπως ενδιαφέρεσαι για ανταλλαγή;
 

Ίζι

Κυρά των Σκιών
Ευχαριστώ το Καλοκαίρι για τον Γιο της Τζοκόντα και το άλλο το βιβλιαράκι!!! :)))
 
Ειμαι βεβαιη πως αγορασες και το μικρο χρονικο τρελας το οποιο ηδη διαβαζω ?και θα?σου γραψω εντυπωσεις!
 
Top