3ος Διαγωνισμός Φωτογραφίας: "Βιβλίο και Διάβασμα" — Οι συμμετοχές

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Δούρης

Διαχειριστής
Σε αυτό το νήμα μπορούν τα μέλη να ανεβάσουν τις συμμετοχές τους.

Υπενθυμίζουμε:
  • Το πολύ τρεις φωτογραφίες από κάθε μέλος.
  • Κάθε φωτογραφία να έχει πλάτος 1000 πίξελ (και ας την έχει το μέλος και στην καλύτερη δυνατή ανάλυση).
Βεβαιώσου πως συμφωνείς με τον Κανονισμό.
 

Φιλιπ

Δαγεροτύπης
Οι κοπέλες διαβάζουν αν προσέξετε,δεν ειναι ασχετη η φωτό με το θέμα του διαγωνισμού :)))
[/URL][/IMG]
 
Και μέσα στην εκκλησία θα έχει το ευαγγέλιο που όλο και κάποιος θα το διαβάζει (αλλά καλό είναι να μην φάμε ξύλο ε; )
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μπράβο, ρε συ, Κάλικάντζαρε! :πάνω:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
( κι η φώτο με τα δέντρα δική σου, όμως; )
 

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Ειναι η οθονη του υπολογιστη απο πισω.. δεν εχει παιξει photoshop! Στο ενα χερι ειχα το κινητο και στο αλλο το φακο απο το ποδηλατο
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
καλή φάση αλλά στην ουσία έτσι η μισή φωτογραφία είναι φωτογραφία άλλου και κανονικά θα έπρεπε να ακυρωθεί. Μιας κι έχεις όλον τον χρόνο μπροστά σου θα πρότεινα να βγάλεις μια δική σου και να την επεξεργαστείς μέσα σε αυτήν (να αντικαταστήσεις τα δέντρα με την όποια αντίστοιχη ή διαφορετική δική σου)

:ναι:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Κρίμα, ρε συ, είναι πολύ ωραία.
 

Καλικάντζαρος

Δαγεροτύπης
Ειναι μια random φωτογραφια (#20) που ειναι ελευθερη να χρησιμοποιηθει απο οποιον θελει χωρις copyright

με την ιδια λογικη δε θα επρεπε να φαινονται βιβλια γιατι εχουν γραφτει απο συγγραφεις γιατι εχουν τα πνευματικα δικαιωματα και αλλα προσωπα!

Αν θες να την κατεβασεις μονος σου καντο,χωρις παρεξηγηση!

Δε συμμετεχω στο διαγωνισμο,αλλα για το κοπο μου.
 
Last edited:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Η επιφύλαξη δεν ήταν στο τίνος είναι τα πνευματικά δικαιώματα.

Βέβαια, τώρα που την ξαναβλέπω πίνοντας τον ελληνικό μου και μόλις έχοντας ξυπνήσει από σιέστα, βλέπω πως πιάνει μικρότερη περιοχή από όσο πίστευα. Παραμένει όμως να καταλαμβάνει πάνω από το 1/5 της φωτογραφίας και μάλιστα λειτουργικά. Δηλ. μοιάζει πως πίσω από το βιβλίο απλώνεται ένα μαγικό δάσος.

Δεν είναι καθόλου το ίδιο με ένα εξώφυλλο ενός βιβλίου παρατημένο σε ένα τραπέζι.

Εγώ δεν μπορώ να στο κατεβάσω/ακυρώσω γιατί σκόπευα κι εγώ να βγάλω καμιά φωτογραφία και να συμμετέχω.

Για εμένα (και μάλλον και για κάμποσους άλλους) είναι προφανές πως η φωτογραφία αυτή δεν θα έπρεπε να γίνει δεκτή. Κι όχι φυσικά από αντιπάθειες ή εμπάθειες για το πρόσωπό σου αλλά για να γίνονται σωστά τα πράγματα.

Έτσι εδώ προκύπτει το πρόβλημα πως δεν υπάρχει μια επιτροπή η οποία και να επιληφθεί της όλης διεξαγωγής. Γενικότερα την δουλειά την κάναμε οι υ.σ. με τον Κόρτο στις βαθμολογίες ο οποίος δεν παρέδιδε συμμετοχή.

Αυτοί οι διαγωνισμοί είναι για να περνάμε καλά. Εάν όμως είναι να χαλάμε την ζαχαρένια μας, κι ήδη από τόσο νωρίς, καλύτερα να μην γίνονται.

Πιστεύω πως αυτός ο διαγωνισμός θα πρέπει να αναβληθεί μέχρι να σχηματιστεί επιτροπή η οποία και να έχει την ευθύνη για τέτοια θέματα.

Τα νήματα κλείνουν, για την ώρα, ώστε να γίνει μια συζήτηση κεντρικά και να αποφασίσουμε εάν και πώς θα πρέπει να προχωρήσουμε.

Ζητώ συγνώμη για την όποια ταλαιπωρία. Έχω εμμονή (έως και ψύχωση) με τον να διεξάγονται σωστά παιχνίδια και διαγωνισμοί κι εδώ διαπιστώνω πως δεν μπορεί να διασφαλιστεί κάτι τέτοιο.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 
Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Top