Κωμικές στιγμές

Εκτός από λάτρης του τρόμου και της φαντασίας(επιστημονικής και μη) είμαι και λάτρης της κωμωδίας. Είπα λοιπόν να ξεκινήσω ένα νήμα με αποσπάσματα από κωμικές σειρές και ταινίες...


Ξεκινάω με τον αγαπημένο μου Benny Hill(αν και δε νομίζω πως σήμερα θα προβαλλόταν μια τέτοια σειρά)
 
Ξεκινάω με τον αγαπημένο μου Benny Hill(αν και δε νομίζω πως σήμερα θα προβαλλόταν μια τέτοια σειρά)
Εννοείται πως όχι! Θάνατος δια ανασκολοπισμού, τις σημερινές εποχές, Και για τον παραγωγό και για αυτό που θα το βγάλει. Αλλά, αυτά ήταν άλλες εποχές, άλλα ήθη (o tempora o mores)
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Χμμμ κατι παρομοιο ειχα δει σε ενα ελληνικο σκετς, δε θυμαμαι που
 
Αξεπέραστες οι σκηνες από το "Ένας τραγουδιστής για τον γάμο μου". Με πιάνουν τα γέλια, κι ας έχω δει την ταινία τόσες φορές (έχω αγοράσει το dvd) που πλέον το you spin me round στην εισαγωγή, το ακούω στο κεφάλι μου με τη φωνή του Άνταμ Σαντλερ.


* * *​
Δεν άντεξα στον πειρασμό :συγνώμη:
ποιήματα των Γάλλων τροβαδούρων νομίζω
Τι Γάλλων, τι Ουκρανων
 
Αν θυμάμαι καλά το είχα δει καλοκαίρι σε επανάληψη, πάνω σε ζάπινγκ, και κακαρισα.
Το ενσωμάτωσα και είναι σαν inside joke.

Πεθαίνω με την μουσικούλα (μούσκουλα έγραψε ο κορεκτορας, πάλι καλά που το είδα, θα με δούλευε η @Έλλη Μ 😍) όταν μιλάει η Ματσαγγου. Είναι η μουσική που έπαιζε σε σειρά της Αδριανού.
Τι Μπαντεν Μπαντεν, τι Μακρακωμη Μακρακωμη :μουάχαχα:
Ας βάλω κι άλλο Κοκλα.
(η αφίσα του Κοκλα, πίσω από την πόρτα, έχει vibes από Βαλαντη :)))))
 
Τον αγαπώ (όταν πέθανε έμαθα ότι έχει βγάλει και βιβλίο, θέλω να το διαβάσω). Αν κι έγραφε κείμενα για τον Ρίτσαρντ Πράιορ, τον γνώρισα από τον Ντέιβ Σαπέλ. Οι φανς του Κινγκ να πάνε στο 1:54.
 
Top