1ος Διαγωνισμός Φωτογραφίας: Πρώτη ψηφοφορία!

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Να ψηφίσω κι εγώ.

Οι φωτογραφίες που μου άρεσαν περισσότερο είναι οι εξής:

20-Μιντόρι : αρχετυπική σύνθεση με τα χρώματα να ξεκινούν από χαμηλά, από το καφετί της άμμου, να περνούν από τις διάφορες διαβαθμίσεις του μπλε της θάλασσας και να φτάνουν ψηλά στο μπλε του ουρανού κι έναν ευχάριστο κόκκο και μια μικρή διάχυση σχεδόν σαν ακουαρέλα (εδώ ένα μπράβο και στο instagram, φαντάζομαι; ;) )

19-Ασημένια : Δεν ξέρω πού είναι η φωτογραφία όμως είναι η άλλη όψη του ελληνικού καλοκαιριού: η δροσιά, το πλατάνι, το ποταμάκι...

13- Φιλίπ : κι εδώ μια κλασική, πολύ καλοκαιρινή σύνθεση. Νομίζω πως αν η ισορροπία χρωμάτων έγερνε προς το κίτρινο (αντί το κόκκινο που είναι τώρα) θα ήτανε περισσότερο του γούστου μου.

Επιπλέον, σε αυτές τις φωτογραφίες δεν φαίνεται ο τίτλος του βιβλίου, που δινει την αίσθηση πως θέμα είναι ένα συγκεκριμένο βιβλίο, και μοιάζει θέμα να είναι το βιβλίο γενικότερα.


μπράβο, παιδιά! :πάνω:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
( τώρα είδα την τίμια εκστρατεία της Αριάδνης... εσένα θα σε ράνω με ροδοπέταλα, κορίτσι μου! :)))) )
 
@Φάρος : η φωτογραφία Νο 19 είναι στη Λιβαδειά... η περιοχή λέγεται Κρύα -το όνομα και μόνο, τα λέει όλα- (το ποτάμι είναι η Έρκυνα)...
 
Α ρε παιδια μου θυμισατε ενα πραγματικο περιστατικο με καποιον χωριανο που χε βαλει υποψηφιοτητα για προεδρος του χωριου και ειχε παρει μονο μια ψηφο αν θελετε σας λεω πως αντεδρασε
 
20-Μιντόρι : αρχετυπική σύνθεση με τα χρώματα να ξεκινούν από χαμηλά, από το καφετί της άμμου, να περνούν από τις διάφορες διαβαθμίσεις του μπλε της θάλασσας και να φτάνουν ψηλά στο μπλε του ουρανού κι έναν ευχάριστο κόκκο και
μια μικρή διάχυση σχεδόν σαν ακουαρέλα (εδώ ένα μπράβο και στο instagram, φαντάζομαι; ;) )





Αγαπητέ Φαροφύλακα, την φωτογραφία την έβγαλα με το κινητό και της έκανα απλώς μια μικρή βελτίωση!
Είναι γνωστό άλλωστε ότι η θάλασσα στην Χαλκιδική έχει υπέροχα χρώματα!Το instagram περιττεύει!!:)

Υ.Γ.Ευχαριστώ για την ψήφο!!!!:))))
 
Last edited:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
τότε δεν έχει να κάνει με την θάλασσα αλλά με την λήψη. Τί μηχανή έχεις κι έβγαλε με τέτοιον κόκκο μέρα με φως;

Είναι παλιά ή είχες σχετική ρύθμιση;
 
H μηχανή μου λέγεται iphone 4s...Πιθανόν να έχει να κάνει με τη λήψη ...Προφανώς θα ξέρεις κάτι περισσότερο!
Εμένα απλώς μου αρέσει να βγάζω φωτογραφίες χωρίς να έχω περαιτέρω γνώσεις!!
προς το παρόν ελπίζω!!
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
(τον καιρό της αναλογικής φωτογραφίας, τον κόκκο τον πετύχαινες χρησιμοποιώντας φιλμ με μεγαλύτερο iso)

όπως και να 'χει, έχεις ένα αβανταδόριο αισθητικό αποτέλεσμα... :πάνω:
 
Να σας πω το περιστατικο για να γελασουμε εχει γελιο ερχονται και εκλογες: Βαζει ενας για προεδρος του χωριου οποτε παιρνει μονο τρεις ψηφους μια της γυναικας του μια δικη του και μια ενος συχωριανου. Τα παιρνει και αυτος στο κρανιο ανεβαινει στην πλατεια που ηταν μαζεμενοι οι χωριανοι για να δουν τον νεο προεδρο και φωναζει:"" στον αγυριστο να πατε οσοι δεν με ψηφισατε και συ ο ενας που με ψηφισες""διαολοστειλε και αυτον τον ενα που του ριξε ψηφο!:)))
 
Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Top