Ένα «γεια» από τη Λέσβο

Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Ένα «γεια» από τη Λέσβο, είμαι Γαλλίδα και μαθαίνω ελληνικά. Το ψευδώνυμό μου είναι Νατελλ. Έχω επίπεδο Α2 στα ελληνικά. Διαβάζω ένα βιβλίο του Μενέλαου Λουντέμη «Δαίδαλος». Που είναι πολύ δύσκολο, αλλά ελπίζω να το τελειώσω. Ελπίζω να μάθω πολλά από το φόρουμ.
 
Η πρώτη μου αντίδραση ήταν: κάντε όλοι στην μπάντα, η Νατελλ είναι δική μου :)))).
Μην τρομάζεις, Νατελλ. Έχω αδυναμία στους Γάλλους, τα γαλλικά, την Γαλλία, και τον Εμίλ Ζολά.
Καλώς ήρθες! :γιούπι:
Υ.Γ Αν μπει στη λέσχη και Ιρλανδός, δεν θα ξέρω πως να το διαχειριστώ.
 
Η πρώτη μου αντίδραση ήταν: κάντε όλοι στην μπάντα, η Νατελλ είναι δική μου :)))).
Μην τρομάζεις, Νατελλ. Έχω αδυναμία στους Γάλλους, τα γαλλικά, την Γαλλία, και τον Εμίλ Ζολά.
Καλώς ήρθες! :γιούπι:
Υ.Γ Αν μπει στη λέσχη και Ιρλανδός, δεν θα ξέρω πως να το διαχειριστώ.
Όταν διάβασα αυτό το μήνυμα, δεν το κατάλαβα. Τώρα το καταλαβαίνω· Λοιπόν· Merci de ton accueil
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Όταν διάβασα αυτό το μήνυμα, δεν το κατάλαβα. Τώρα το καταλαβαίνω· Λοιπόν· Merci de ton accueil
Κι εγω που δεν ειμαι γαλλιδα, δυσκολευομαι συνηθως να καταλαβω τι γραφει η Τσιου 🙈
 
(Εγω δεν ελπιζω σε χαβανεζο πλεον)
Δυστυχώς δεν καταλάβα και το πρωρο σου μηνύμα "χαβανεζο πλεον". Δεν είμαι αρκετά καλή στα ελληνικά για αυτό.
Καλώς ήρθες Νατελλ. Τα ελληνικά σου είναι μια χαρά. Καλές αναγνώσεις και ελπίζω να τα καταφέρεις με το βιβλίο.
Ευχαριστώ πολύ
 
Καλωσόρισες @Νατελλ και στη λέσχη και στη χώρα μας (αν ήρθες πρόσφατα δηλαδή). Εύχομαι να βρεις κάτι στα δύο αυτά που ψάχνεις.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Καλωσόρισες. Από Λουντέμη, όταν έχεις την ευκαιρία, διάβασε το "Ένα Παιδί Μετράει τ' Άστρα" σε όποια γλώσσα. :ναι:
 
Σας ευχαριστώ για το καλωσόρισμα

Καλωσόρισες. Από Λουντέμη, όταν έχεις την ευκαιρία, διάβασε το "Ένα Παιδί Μετράει τ' Άστρα" σε όποια γλώσσα. :ναι:
Βρήκα το πρώτο κεφάλαιο στο ebooks.edu. Και αυτό είναι δύσκολο για μένα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
(Αναρωτιέμαι αν υπάρχει στα Γαλλικά)
 
Status
Κλειστό για αναρτήσεις.
Top