Ερωτήματα για τεχνικά θέματα

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Εδώ μπορείτε να ζητάτε διευκρινίσεις και να ρωτάτε απορίες σχετικές με τεχνικά θέματα λειτουργίας του φόρουμ.

:)
 
Διαπίστωσα ότι αν μπαίνω με ΙΡ από τη Βουλγαρία, η σελίδα της Λέσχης δεν είναι διαθέσιμη. Υπάρχει κάποια εξήγηση γι' αυτό; :ωιμέ:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μόλις μπήκα με βουλγάρικη ip, desktop, Windows 10, ανώνυμη περιήγηση Chrome και συνδέθηκα κανονικά καί σε λεσχη.gr καί σε λεσχη.gr

Μήπως μιλάς για σύνδεση από κινητό;
 
Όχι, από τον υπολογιστή συνδέομαι. Εν πάση περιπτώσει, προφανώς είναι κάποιο αποκλειστικά δικό μου θέμα, οπότε δε χρειάζεται να ασχοληθεί κανείς μ' αυτό.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Συνεχίζεις να το έχεις δηλαδή;

Οι στάνταρ ενέργειες που πρέπει να γίνουν είναι οι εξής:
  • καθαρισμός cookies και νέα προσπάθεια
  • προσπάθεια από ανώνυμη περιήγηση
  • χρήση άλλου πλοηγού
μήπως κι αρχίσει να διαφαίνεται πού εδράζει το πρόβλημα.

Θα πρότεινα να δοκιμάσεις και να ενημερώσεις εδώ.
 
Το Σάββατο το φόρουμ τα έφτυσε και δεν μπορώ να μπω από chrome από τότε
Version 105.0.5195.127 (Official Build) (64-bit).

Έχω μπόλικα add block & script blockers, αλλά ακόμη και όταν τα απενεργοποίησα τζίφος.

Τώρα έχω opera με embedded VPN.

BTW: Το chrome (και η google) κάνει συνέχεια το εν λόγω φόρουμ flag ως επικίνδυνο.
 
Σοβαρά; μπορείς να μου δείξεις screenshot;
Βγάζει αυτό σε κίτρινο banner.
Να είστε προσεκτικοί με αυτό το μήνυμα
Το Gmail δεν μπόρεσε να επαληθεύσει ότι η αποστολή έγινε όντως από outlook.com. Αποφύγετε να κάνετε κλικ σε συνδέσμους, να κάνετε λήψη συνημμένων ή να απαντήσετε με προσωπικά στοιχεία.

Αναφορά ως ανεπιθύμητουΑναφορά ηλεκτρονικού "ψαρέματος" (phishing)
Επίσης μέχρι να το κάνω whitelist πήγαινε γραμμή για τα Ανεπιθύμητα.
Σε gmail πάντα.

'Εχεις δοκιμάσει το brave?
Μπα.
Με το ζόρι έχω τα λοιπά (firefox, opera), απλά το chrome έχει ιστορικά τα λιγότερα θέματα για την χρήση μου.
Εάν στο μέλλον χρειαστεί, θα πάω μάλλον σε firefox.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
@Πράκτωρ ΔΔ το πρώτο σου μήνυμα μοιάζει να αφορά επίσκεψη στην σελίδα:
BTW: Το chrome (και η google) κάνει συνέχεια το εν λόγω φόρουμ flag ως επικίνδυνο.
Το δεύτερο μοιάζει να αφορά μήνυμα email.
 
Αμφότερα ήταν σε google υπηρεσίες.
Chrome και gmail.
Όταν πάω σε Opera δεν βγάζει τίποτα, αλλά επειδή το gmail είναι...σταθερό στις προτιμήσεις, εκεί σε κάθε ένα μήνυμα-ειδοποίηση έχει το κίτρινο banner που προειδοποιεί για phishing.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Είναι δύο τελείως διαφορετικά θέματα εάν παραπονιέται ο πλοηγός και εάν παραπονιέται το ημέιλ.

Όπως και να 'χει, μάλλον είναι θέμα του alias. Είμαστε λεσχη.gr με alias το λέσχη.gr (με τόνο) και το ημέιλ βλέπει πως έρχεται από το ένα, πως ισχυρίζεται πως είναι το άλλο, και γίνεται καχύποπτο. Θα πρέπει να το δω.

Θα το εκτιμούσα εάν έκανες ένα screenshot και μου το έβαζες εδώ, όπου να φαίνεται το ημέιλ αποστολέα (η λέσχη), πώς ακριβώς είναι γραμμένο.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μάλιστα. Πολύ τα βαριέμαι αυτά, ρε γμτ. Δεν έχω πια ούτε τον χρόνο, ούτε την διάθεση.

Τεσπα. Θα το δω οποτε ευκαιρήσω γιατί ειναι σημαντικό
 
ΟΚ, απλά εγώ φτιάνω την δουλειά μου και έτσι.
Αλλά όταν γενικά οι υπηρεσίες της google κάνουν flag ότι σχετίζεται με το εν λόγω φόρουμ, κάτι μάλλον θέλει ρύθμιση.
 
Δεν ξέρω πιο είναι το κατάλληλο νήμα, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι ας πούμε "τεχνικο" θέμα. :))))
Γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα αναγραφής του φύλου μας στο προφίλ μας; Πως θα ξεχωρίζουμε αν κάποιος είναι αγοράκι ή κοριτσάκι;
 
Με τον παραδοσιακό τρόπο ίσως; @Κεχριμπάρι δύσκολα πράγματα ρωτάς. Εδώ μπορείς να μη δηλώνεις φύλο σε άλλα και άλλα. Male / Female/ Not want to tell.
Στη Λέσχη του Βιβλίου είμαστε όλοι άφυλοι. (εκτός από σατανικοί).
Πάντως αν ρωτάς προσωπικά, είμαι αγοράκι (νομίζω, δεν παίρνω όρκο). Μπορεί και ο καθένας μας να κάνει μια δήλωση ανάλογη εάν θέλει και να κρατήσουμε αρχείο.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Γιατί δεν υπάρχει η δυνατότητα αναγραφής του φύλου μας στο προφίλ μας; Πως θα ξεχωρίζουμε αν κάποιος είναι αγοράκι ή κοριτσάκι;
Τεχνικά δεν ξέρω αν είναι κάτι που μπορεί να μπει ή όχι, προσωπικά όμως το βρίσκω γοητευτικό που δεν το έχει, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το καταλαβαίνεις.
 
με τον ένα ή τον άλλο τρόπο το καταλαβαίνεις.
Ναι, μπορείς να το καταλάβεις τις περισσότερες φορές. Όχι όμως πάντα. Όχι ότι έχω κάποιο κόλλημα να ρωτήσω "κατάμουτρα" κάποιον: Τι σαι συ;;; :))))
 
Top