Εσύ ποιος/α θα ήθελες να ήσουν;

Η Πωλίνα από τον παίκτη του Ντοστογιέφσκι!
Πάντα αυτή, μόνο αυτή, χωρίς να έχω σκεφτεί το γιατί, ίσως απλώς να την ερωτεύτηκα! :)
 
Η Ναστάσια Φιλίπποβνα απο τον Ηλίθιο του Ντοστογιέφσκι, η Λίσμπετ Σαλάντερ, η Άννα Καρένινα. Κάποια απο τις τρείς. Είναι κι άλλοι πολλοί ομως πρώτα στο μυαλό αυτές μου ήρθαν.
 
Η Ναστάσια Φιλίπποβνα απο τον Ηλίθιο του Ντοστογιέφσκι, η Λίσμπετ Σαλάντερ, η Άννα Καρένινα. Κάποια απο τις τρείς. Είναι κι άλλοι πολλοί ομως πρώτα στο μυαλό αυτές μου ήρθαν.
Εγώ θα έλεγα η Άργουεν από των Άρχοντα των Δαχτυλιδιών καλύτερα!!!:))))
 
Ααα ναι αυτό ήταν το ίνδαλμα μου απο μικρή, όταν παρακολουθούσα εκστασιασμένη τις ταινίες ξανά και ξανά...ζήλευα την αφοσίωση, την στωικότητα,τον δυναμισμό, την ανιδιοτελή αγάπη της για τον Άραγκορν αλλα και τον λαό της. Δε με βλέπω να την φτάνω άμεσα :χαχα:
 
Η Φρίντα Κλάιν, από τα βιβλία των Nicci French!! Αυτο τον χαρακτήρα, τον αγαπώ. Αλήθεια, την αγαπώ! Πως γίνεται να έχουμε συναισθήματα για ένα φανταστικό χαρακτήρα; :χμ:
 
Μερικούς μήνες πριν θα ήθελα να είμαι εγώ στο τώρα αφού τελείωσα το ''Ασήμαντο αιώνια επαινούν'' που μου φρέσκαρε στοιχεία της ταυτότητας μου που είχα ξεχάσει κι ασχολιόμουν με ασημαντότητες.
 
Επειδη μου αρεσει ο Τζον Θορτον απο το North & South, θα επελεγα να ημουν η Μαργκαρετ... :γιούπι:
Εναλλακτικα, θα ηθελα να ημουν η Αλικη Στη Χωρα Των Θαυματων. :))))
 
Μμμμ Λοιπόν... Νομίζω ότι θα ήθελα να είμαι
Από γυναίκες:
1. η Ρόουζ από το Doctor Who.
2. η Νταινέρυς ή η Άρια από το Τραγούδι της Φωτιάς και του Πάγου.
3. Ή Κλαιρ από το Outlander (έχω δει μόνο τη σειρά).

Από άντρες:
1. Ο Γκιμλυ από τον Άρχοντα των Δαχτυλιδιών
2. Ο πρίγκιπας Νουάντα από το Hellboy 2
3. Νιλς Χόλγκερσον

Τώρα ας βολευτώ με τον χαρακτήρα που δυστυχώς μου ταιριάζει περισσοτερο:ένοχος::ένοχος::ένοχος::
Ντεμέλζα από τη σειρά Πόλνταρκ (έχω δει μόνο τη σειρά).
 
Ο Σόλομον Κέιν

Φοράει μαύρα
Σκοτώνει δαίμονες, τέρατα, μάγους κλπ
Δε χωνεύει κανέναν
Κουβαλάει πάντα μαζί του σπαθί, μαχαίρι, πιστόλι
Το μικρό του όνομα είναι Σόλομον, ένα μεγαλείο από μόνο του.
 
Top