Μήνυμα σφάλματος: Συνέχεια σε λέσχη.gr;

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ας αποκτήσει αυτό το πρόβλημα δικό του νήμα.

Σε προσπάθεια για επίσκεψη στον ιστότοπό μας εμφανίζεται ενίοτε το ακόλουθο μήνυμα:

Code:
Συνέχεια σε λεσχη.gr;

Ο ιστότοπος που προσπαθήσατε μόλις να επισκεφτείτε μοιάζει ψεύτικος. Οι εισβολείς απομιμούνται μερικές φορές ιστοτόπους κάνοντας μικρές, δυσδιάκριτες αλλαγές στο URL.
Θα παρακαλούσα, όποιος το συναντήσει, να μου αναφέρει εδώ τα εξής:
Συσκευή (PC / tablet / κινητό) :
Λειτουργικό Σύστημα (π.χ. Windows / Android κτλ.) :
Πλοηγός (Chrome / Firefox / Opera / Edge κτλ. + έκδοση) :
Πώς πήγε να επισκεφτεί την Λέσχη (απευθείας γράψιμο το URL / κλικ σε αποτέλεσμα της μηχανής αναζήτησης / κλικ σε σύνδεσμο κάποιας σελίδας κτλ.) :


Κι αν γίνεται, μια οθονιά (σκρινσοτ) του μηνύματος σφάλματος.

Αν λείπει κάποια πληροφορία, δεν πειράζει. :)

Ευχαριστώ.
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Καλημέρα, τα χαρακτηριστικά της σύνδεσης μου είναι: pc, windows, chrome, κλικ σε αποτέλεσμα της μηχανής αναζήτησης.
Ήμουν συνδεδεμένη και πάτησα την Αρχική σελίδα και έβγαλε το παρακάτω και με το βελάκι πάνω αριστερά ξαναγύρισα εδώ.

24
 

Attachments

Κι εγώ το συναντώ συχνά τις τελευταίες περίπου 2 εβδομάδες που επέστρεψα.
Μπαίνω από PC (lap top), Windows, Chrome.
Μου το εμφανίζει μόνο στην τρίτη περίπτωση, αν θυμάμαι καλά, μόνο όταν πατάω το "αρχική "
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Δεν νομίζω πως έχει διορθωθεί, Ελένιον. Εμένα μόλις μου το πέταξε. Απλά άλλες φορές το βγάζει κι άλλες όχι. Δεν γνωρίζω πότε. Το θέμα είναι υπό διερεύνηση. Όταν σας το βγάζει, δίνεται εδώ παρακαλώ τα στοιχεία που ζήτησα πιο πάνω για να δούμε εάν προκύπτει κάποιο μοτίβο. (Εάν π.χ. το βγάζει μόνο σε συγκεκριμένο πλοηγό)
 

Σαώρη

Θεραπεύτρια Μαγικών Πλασμάτων
Λοιπόν μπαίνω συνήθως από laptop, χρησιμοποιώντας το chrome για browser (Έκδοση 78.0.3904.97 (Επίσημη έκδοση) (64-bit)) και ως λειτουργικό σύστημα έχει Windows 8 το καμάρι μου. Όσες φορές έβγαλε το σφάλμα που φαίνεται και παραπάνω στην εικόνα της Πεταλούδας πάταγα απλά στην αρχική, όπου αν πάω το ποντίκι πάνω, απλά βγάζει το σύνδεσμο https://λεσχη.gr.
To πρόβλημα από την άλλη δεν υφίσταται όταν μπαίνω από το mozilla firefox και αν είδα καλά η έκδοσή του είναι 70.0.1 (64-bit).
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Το πρόβλημα μάλλον εμφανίζεται μόνο σε Chorme. Από όσο φαίνεται η Google θεωρεί τον ιστότοπό μας πιθανώς κακόβουλο. Δεν ξέρω πού μπορεί να οφείλεται αυτό. Μάλλον συνέβη κατά την μεταφορά.

Θα πρέπει να το λύσω με την Google.
 
Με την ανάρτηση στον ράδιο φάρο συνειδητοποίησα οτι δεν μπορώ να κάνω και edit γενικότερα...
 
καλησπέρα
δυσκολεύομαι πολύ να συνδεθώ στη σελίδα
με το firefox δεν ανοίγει καν
με το chrome χρειάζεται 1 λεπτό να φορτώσει

μόνο στη συγκεκριμένη σελίδα παρουσιάζεται η καθστέρηση
 
καλησπέρα και πάλι
με το internet explorer είναι κάπως βιώσιμη η αναμονή
με άλλα προγράμματα δε γινεται καν σύνδεση
 
Εμένα που μου το έβγαζε το μήνυμα αυτό σε chrome σε υπολογιστή με τα τελευταία windows αλλά και στο κινητό με το τελευταίο λογισμικο Android, εδώ και καμία εβδομάδα, έχει πάψει να μου το βγάζει.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Λοιπόν, αυτό ήταν ένα πρόβλημα βραχνάς.

Δυστυχώς, γενικώς εργάζομαι πολύ και δεν βρίσκω χρόνο να ασχοληθώ με τα θέματα των φόρουμ αλλά σήμερα αξιώθηκα επιτέλους να διορθώσω καί το πρόβλημα SSL που είχε η ΚΛ καί εδώ το συγκεκριμένο πρόβλημα το οποίο έδραζε στην ανακατεύθυνση ανάμεσα στο βασικό όνομα χώρου και το alias.

Πιστεύω πως από εδώ και πέρα δεν θα το ξαναδούμε.

(Καθαρισμός κούκις, αν το ξαναδείτε και νέο ξεκίνημα, νέοι αγώνες).
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Βρε Σελεφά, δώσε κανά στοιχείο.

Ποια ήταν η ενέργεια που έκανες πριν σου εμφανιστεί το μήνυμα; Ποια εφαρμογή σου το εμφανίζει;

και με τί σύστημα; π.χ. συσκευή / λειτουργικό σύστημα / πλοηγός (+ έκδοση)
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Μου το εμφάνισε κι εμένα το παραπάνω στο Chrome με κινητό. Σε αναζήτηση της λέσχης μου έβγαλε δυο επιλογές: στην Μετάβαση σε λεσχη.gr (που επέλεξα πρώτα) με κατεύθυνε στην παραπάνω σελίδα και μετά που επέλεξα Παράβλεψη, με πήγε στην λέσχη.
 
:ντροπή::))))

Λοιπόν μου το εμφάνισε μετά τη διαγραφή των cookies, όταν πατάω Αρχική και στο κινητό και στον υπολογιστή.
Επίσης, αν κάνω αναζήτηση στη google το φόρουμ, αρχικά εμφανίζεται το προηγούμενο μήνυμα, δηλαδή αυτό
399 (το μήνυμα αυτό δε μου το βάζει όταν χρησιμοποιώ το κινητό).

Αν πατήσω το ignore μου εμφανίζει την αρχική, αλλά αν πατήσω τοπ Go to λεσχη.gr μου βγάζει το άλλο που έβαλα στην προηγούμενη ανάρτησή μου.
 
Top