Ποιες φατσούλες μάς λείπουν;

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Μου έχει τύχει να ακούσω την επιθυμία κάποιου μέλους να υπήρχε διαθέσιμη κάποια φατσούλα που αυτήν την στιγμή δεν βρίσκεται στην συλλογή μας.

Παρακαλώ, σημειώστε εδώ ποια φατσούλα σάς λείπει να δω τί μπορώ να κάνω.
 

Λορένα

Πολεμίστρια του Φωτός
Φατσα για ονειροποληση, πεταω στα συννεφα κτλ.

φατσα : εγινα Λουης

Φατσα ζηλειας

(αυτα για την ωρα)
 
Κάτι με καρδούλα, που να εκφράζει αγάπη, φιλία, συμπάθεια. Η μόνη που νομίζω ταιριάζει είναι το κλασικό χαμόγελο.
Κάτι πιο .... δυνατό;
 
Λείπει κάτι με καρδούλα που λεει η Χρυσηίδα παραπάνω, κάτι με ήλιο για τις ηλιόλουστες μέρες, κάτι με σύννεφα και κάτι νότες λαλα λα... όταν τραγουδάμε! Αυτά προς το παρόν :γιούπι:
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Ήδη έχω έτοιμα κάποια αν δεν καλύπτουν αυτές τις τελευταίες επιθυμίες σας. Πραγματικά με την πρώτη ευκαιρία θα κοιτάξω τί μπορώ να βρω! Εάν δείτε κι εσείς κάπου κάτι που σας αρέσει, στείλτε τό μου ή υποδείξτε μου την θέση του να δω αν μας κάνει :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
λοιπόν, μόλις πρόσθεσα μερικές φατσούλες και σύντομα θα καλύψω και τις υπόλοιπες επιθυμίες.

για να δούμε.. μπορείτε να βρείτε ποιες είναι οι νέες που προστέθηκαν; ( πόσο καλά γνωρίζατε τις παλιές; χεχε )
 

Πεταλούδα

Θαλασσογέννητη Ελπίδα των Ηλιόμορφων Ονείρων
Προσωπικό λέσχης
Φάρε, μου :πάνω: οι νέες φατούλες, σε :προσκυνώ:! :σύμφωνοι: , έκανες καλή δουλειά!

Σε ποιον δεν :κάτω: ?


Συζήτηση επιπέδου

Α: :όχισουλέω:
B: :βούλοστο: , :κατάρα!:

A: :φρύδια:




Όταν μπαίνω στην :λέσχη:, :διάβασμα: , :διάβασμα2: και όταν :νύστα: σταματάω.

:τρέχω: τώρα!!!

Καλάαα, είμαι πολύ :ωραίος: !


Φάρε, ωραίες οι φατσούλες! Δεν ξέρω αν τις βρήκα, απλά μου άρεσε που έκανα το παραπάνω παιχνίδι! :)))) (έσβησα και ένα "διάβασμα", ΄μου βγήκε μήνυμα ότι μπορώ να χρησιμοποιήσω μόνο έως 15 φατσούλες..)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
πάρα πολύ καλά, Πεταλούδα! :))))

το έκανες σαν εκείνες τις γελιογραφίες τού Κυρ.

μήτε το θυμόμουν πως υπάρχει ανώτατο όριο 15 φατσούλες στην ανάρτηση αν και το έβαλα εγώ πριν δυο χρόνια.

Γενικώς εξαρχής προσπάθησα οι φατσούλες να εκφράζουν συναισθήματα και να μην είναι άσκοπες όπως π.χ. δυο φατσούλες που κάνουν ξιφομαχία. Επίσης προσπάθησα να αποφύγω προσβλητικές και επιθετικές φατσούλες αν και τελικά έχουμε τόσο καλό κλίμα εδώ που δεν νομίζω πως θα προκύψει εύκολα τέτοιο πρόβλημα.

Βέβαια τελικά στρίμωξα και μερικές ψιλοάσχετες επειδή μού άρεσαν όπως η αράχνη που όμως παραπέμπει και σε αράχνη μηχανής αναζήτησης των οποίων επισκέψεις έχουμε καθημερινά.

Περιττό να πω πως από την νέα δόση ξεχωρίζω αυτήν!
:λέσχη:

Όπως είπα θα προσθέσω κι άλλες.. Μήπως μπορεί κανείς να μου βρει μια καλή με πεταριστά μάτια;
 
Μπορώ να προσθέσω κάποιες φατσούλες που νομίζω πως λείπουν?

Λοιπόν: Φατσούλα καλωσήρθες! για να υποδεχόμαστε τα νέα μέλη του φόρουμ.
Φατσούλα καλή επιτυχία ή συγχαρητήρια, για να ευχηθούμε για ένα ευτυχές γεγονός, ή για την προσπάθεια κάποιου (π.χ. εξεταστική!)
Φατσούλα χρόνια πολλά για γενέθλια ή γιορτές.

Όλες είναι λίγο-πολύ ευχές, οπότε θα μπορούσαν να μπουν σε μία κατηγορία. :)
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
καλά κάνεις και προτείνεις, Ρεγινόρα! :ναι:

μονάχα που μάλλον θα αργήσω λίγο να ξανασχοληθώ με φατσούλες... Υπάρχει μια μεγάλη τεχνική εργασία που πρέπει να γίνει και μάλλον θα με απασχολήσει την εβδομάδα που μας έρχεται.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
για χρόνια δεν πολυέπινα φαπέ (ο ελληνικός είναι ο καφές μου :πατριώτης:) αλλά φέτος με το που πιάσαν οι ζέστες να που τον προτιμώ.. έτσι έπαψε να με βολεύει αυτή η τόσο ωραία φατσούλα:
:καφεδάκι:

και μόλις κάθισα κι έφτιαξα μια καινούργια για φραπεδάκι, βασισμένη στην προηγούμενη:
:φραπεδάκι:

;)

( μονάχα που κάτι πάει λίγο στραβά.. θα το λύσω.. βασικά, αν κάποιος μπορεί και θέλει, ας διορθώσει το πρόβλημα στην διαφάνεια (transparency) εκεί, όταν κουνιέται ο καφές.. και μου το δίνει)
 
Δεν το είχα προσέξει αυτό το νήμα. Ευκαιρία να πω ότι οι φατσούλες της Λέσχης είναι ωραία και γενικώς εξυπηρετικά "τυπάκια".
Η μόνη που μου έχει λείψει είναι μία που να λέει "ευχαριστώ". Οι δύο υπάρχουσες ...ευχαριστήριες είναι - αν έχω καταλάβει καλά - για την περίπτωση που κάποιος ευχαριστεί το ...κοινό του :ευχαριστώ: και :σαςευχαριστώ:
Για την αντίθετη περίπτωση, όταν θες να ευχαριστήσεις κάποιον που σου έδωσε για παράδειγμα μία πληροφορία ή μία εξήγηση, υπάρχει κάποια;
Δεν είναι δα και μία σοβαρή έλλειψη, μια που και ολογράφως είναι μία ωραία χορταστική λέξη. Ευχαριστώ λοιπόν.
 
Να παραθέσω εδώ για όσους φίλους ενδιαφέρονται ένα σάιτ με πάρα πολλές φατσούλες, που είναι πολύ εύκολο να τις ενσωματώσετε στα κείμενά σας ή στο Ομιλητήριο. Είναι αυτό εδώ. Απλά αντιγράφετε τον σύνδεσμο της φατσούλας που σας ενδιαφέρει από τη στήλη FORUM, και κάνετε επικόλληση στην απάντησή σας.

(για όποιες απορίες, η Μελ είναι expert...) :ρ
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
( ναι, αλλά μην τις βάζετε στα νήματα, καλύτερα, γιατί αν λείψουν από εκεί, στην θέση του νήματος θα μείνει να φαίνεται το σπασμένο url :ανέκφραστος: )
 
Να κάνω μια πρόταση?? Δεν θα θέλατε όλες οι φατσούλες να είναι στο ίδιο "στύλ" ? Εννοώ μέγεθος και τα σχετικά!
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Κατα κύριο λόγο κινουνται στο ίδιο μέγεθος.. όσο για το ίδιο στιλ, δεν υπάρχουν όλες όσες θέλουμε σε όλες τις συλλογές :)
 
Της ίδιας συλλογής εννοούσα συγγνώμη!
Αν θα σε ενδιέφερε πάντως μπορώ να σου στείλω σε μορφή zip μια μεγάλη συλλογή που έχω! :)
 
Top