Πρόβλημα αναρτήσεων

Αγαπητοί φίλοι, για κάποιον λόγο που δεν μπορώ να καταλάβω, το φόρουμ δεν μου επιτρέπει να κάνω καμία ανάρτηση ή να γράψω απάντηση στην ενότητα «Ελληνική γλώσσα» από οποιαδήποτε συσκευή και αν το επιχειρήσω. Θα το εκτιμούσα αν μπορούσαν οι αγαπητοί διαχειριστές να βοηθήσουν.

Ευχαριστώ πολύ.

Υ.Γ.: Όταν πατήσω «Αποθήκευση», εμφανίζεται μήνυμα ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα και να το επιχειρήσω αργότερα, κάτι που συμβαίνει από προχθές. (: Oops! We ran into some problems. Please try again later. More error details may be in the browser console.)
 

Αντέρωτας

Ξωτικό του Φωτός
Προσωπικό λέσχης
Πολυ παραξενο. Το κοιταζουμε κι ελπιζω να εντοπιστει το προβλημα.

Θα ηθελα να ρωτησω αλλα μελη αν εχουν παρομοια προβληματα στο συγκεκριμενο υποφορουμ, και αν μπορει καποιος να γραψει κατι δοκιμαστικα.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
@Δρ Μωσέ το προλάβατε κι ο ίδιος και είπατε πως το δοκιμάζετε από διαφορετικές συσκευές.

Επιστρέψτε μου να ρωτήσω εάν δοκιμάζετε και από διαφορετικούς πλοηγούς και εάν έχετε δοκιμάσει από κάποιον πλοηγό όπου πρώτα διαγράψατε τα cookies.

Επίσης, εάν το πρόβλημά σας υπάρχει και σε άλλο υποφόρουμ. Μπορείτε εάν θέλετε να δοκιμάσετε γράφοντας π.χ. την λ. "τεστ", σε άλλο υποφόρουμ, ανάρτηση που έπειτα θα διαγράψουμε.

Ώστε έτσι να βοηθηθούμε σε συμπεράσματα.

Ευχαριστώ :)


Υ.Γ.: Όταν πατήσω «Αποθήκευση», εμφανίζεται μήνυμα ότι παρουσιάστηκε πρόβλημα και να το επιχειρήσω αργότερα, κάτι που συμβαίνει από προχθές. (: Oops! We ran into some problems. Please try again later. More error details may be in the browser console.)
Τι να τους πεις κι αυτούς. Πολύ βοηθητικό μήνυμα. :))))

 
Ευχαριστώ.
Έχω δοκιμάσει και τους δύο φυλλομετρητές που έχω. Τις περισσότερες φορές δεν φορτώνει καν το φόρουμ.
Ευχαριστώ πολύ για την κατανόηση.
 
Ευχαριστώ τους αγαπητούς φίλους για τη βοήθεια και την υπομονή τους.

Επειδή το πρόβλημα παρουσιάστηκε κατά την προσπάθειά μου να γράψω απάντηση στα Γαλλικά για τη διευκόλυνση της αγαπητής Νατέλ, η οποία τώρα αρχίζει να μαθαίνει την ελληνική γλώσσα και είχε μια απορία, σκέφτηκα μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο φόρουμ, η οποία δεν επιτρέπει αναρτήσεις γραμμένες σχεδόν εξολοκλήρου σε άλλο αλφάβητο. Ίσως αυτό βοηθήσει στον προσδιορισμό τού προβλήματος.

Ευχαριστώ και πάλι.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Παρότι παλιότερα, πράγματι, είχαμε ένα θέμα με κάποια αλφάβητα, με το νέο λογισμικό αυτό λύθηκε.

Εδω και μερικές εβδομάδες μάλλον έχουμε ένα πρόβλημα στο πρωτόκολλο SSL, το οποίο έχει κάποιες μικρές πιθανότητες να προκαλεί το συγκεκριμένο θέμα. Γενικότερα, αυτές τις ημέρες είμαι σε ταξίδι. Θα προσπαθήσω μέχρι το ΣΚ να λύσω το συγκεκριμένο πρόβλημα και να δούμε παραπέρα.

Τι να κάνουμε. Και τα σάιτ θέλουν την συντήρησή τους κάθε τόσο.

😁
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Δεν είναι το SSL. Λάθος έκανα.

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει γιατί δεν φαίνεται πως κάποιος άλλο μοιράζεται το πρόβλημα που έχει ο Δρ Μωσέ.

@Δρ Μωσέ , ψάχνω να δω τι μπορώ να βρω. Στο μεταξύ σας άλλαξα ομάδα, και θα κάνω άλλες παρόμοιες δοκιμές. Σας υποβάθμισα σε "μέλος πρόσβασης Β" από "μέλος πρόσβασης Α", ίσα για να δω μήπως το πρόβλημα συσχετίζεται με δικαιώματα της ομάδας. Θα κάνω κι άλλες τέτοιες δοκιμές, όσο παράλληλα ψάχνω τρόπο να πάρω βοήθεια από την κοινότητα. Δυστυχώς, εκεί αντιμετωπίζω κάποιο θέμα, λόγω του ότι έχω καιρό να ασχοληθώ με τεχνικά αλλά και κάτι άλλο.

Λυπάμαι για την ταλαιπωρία. Θα δω τι μπορώ να κάνω.

Στο μεταξύ, να ρωτήσω, έχετε δοκιμάσει από άλλη φυσική συσκευή; δηλ. άλλο ηλ. υπολογιστή ή άλλο κινητό;
 
Σας ευχαριστώ, αγαπητέ μου, για τον κόπο σας.

Έχω δοκιμάσει από διάφορες συσκευές και τόπους σύνδεσης χωρίς αποτέλεσμα. Το ζήτημα είναι ότι, αφού αποτύχει κάποια προσπάθεια ανάρτησης, δεν φορτώνεται καν ο ιστότοπος του φόρουμ επί ώρες.

Σας ευχαριστώ για την κατανόηση.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Έλαβα το κείμενο του Δρ Μωσέ μέσω ημέιλ, ώστε να το συμπληρώσω, και ξεκίνησαν και για εμένα τα ίδια προβλήματα που περιγράφει. Δηλ. σταμάτησε να μου φορτώνει η λέσχη και σε άλλο πλοηγό.

Ενεργοποίησα μια τελείως άλλη (ισπανική) IP, με VPN και μοιάζει να επανήλθε.

Τέτοιο μυστήριο δεν έχω ξαναδεί.

Δυστυχώς, δεν θα μπορέσω να τα δω άμεσα όλα αυτά λόγω φόρτου εργασίας (όλο μου το ΣΚ είναι γεμάτο meetings και προετοιμασία για αυτά και καθημερινές εργάζομαι από το πρωί ως το βράδυ).

Ας μην γράψει κανείς Γαλλικά. Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, ίσως συσχετίζονται άμεσα με το πρόβλημα.
 
Έλαβα το κείμενο του Δρ Μωσέ μέσω ημέιλ, ώστε να το συμπληρώσω, και ξεκίνησαν και για εμένα τα ίδια προβλήματα που περιγράφει. Δηλ. σταμάτησε να μου φορτώνει η λέσχη και σε άλλο πλοηγό.

Ενεργοποίησα μια τελείως άλλη (ισπανική) IP, με VPN και μοιάζει να επανήλθε.

Τέτοιο μυστήριο δεν έχω ξαναδεί.

Δυστυχώς, δεν θα μπορέσω να τα δω άμεσα όλα αυτά λόγω φόρτου εργασίας (όλο μου το ΣΚ είναι γεμάτο meetings και προετοιμασία για αυτά και καθημερινές εργάζομαι από το πρωί ως το βράδυ).

Ας μην γράψει κανείς Γαλλικά. Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, ίσως συσχετίζονται άμεσα με το πρόβλημα.
Σας ευχαριστώ, αγαπητέ μου, για τον κόπο και τη βοήθεια.

Το μόνο που διαχωρίζει τα Γαλλικά από άλλες γλώσσες με λατινικό αλφάβητο είναι κατ' εξοχήν τα accents που σημειώνονται στη γραφή, οπότε υποθέτω ότι το σύστημα τα εκλαμβάνει σαν κάποιας μορφής κώδικα. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, αλλά είναι η πιθανότερη αιτία που θα μπορούσαμε να σκεφτούμε.

Ευχαριστώ και πάλι για την κατανόηση σχετικά με το πρόβλημα που, άθελά μου, προκλήθηκε.
 

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
Και φυσικά, θα έπρεπε να τα σηκώνει. Αλίμονο να μην μπορούμε να γράψουμε στα Γαλλικά.

Λοιπόν, η λέσχη έχει κρασάρει πλέον και για εμένα. :τρέλα:

Το πρόβλημα μοιάζει να μην συνδέεται με το όνομα χρήστη και μήτε με τα κούκις. (Δοκίμασα πλήρη διαγραφή.) Ούτε από το κινητό μου φορτώνει με wifi δηλ. την IP που διαμοιράζει ο εδώ ρούτερ, ενώ με δεδομένα, δηλ. διαφορετική IP, ξαναμπαίνει! Το θέμα το προσπερνάω με αλλαγή IP μέσω VPN υπηρεσίας, στο desktop. Η πιο κοντινή φαινομενική ερμηνεία είναι πως έχει βάλει τo προφίλ της IP σε κάποια μαύρη λίστα. (Στις αντίστοιχες λίστες, όμως, του διαχειριστικού, δεν βλέπω κάτι.) Είναι πραγματικά αδιανόητο!

Πάνω που νόμιζα πως τα είχα δει όλα, στα φόρουμ! :))))
 
Last edited:

Φαροφύλακας

Απαρέμφατος Δροσουλίτης του πιο Μόρμυρου Φθόγγου
Προσωπικό λέσχης
( χμ.. σήμερα μπαίνω κανονικά. )
 
Top